لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۶:۴۵

جشنواره سینمایی برلن نخستین فستیوال فیلم مجازی در سال میلادی آینده


در آلمان جشنواره سینمایی برلن نخستین فستیوال فیلم سال میلادی آینده است که اعلام داشت در ماه مارس ۲۰۲۱، یک ماه دیرتر از معمول، بصورت مختصرتر و به گونه یی مجازی برگذار خواهد شد.

این تصمیم با توجّه به بیماری تنفّسی همه گیر ناشی از ویروس مرگبار کرونا اتّخاذ شده است.

جشنواره سینمایی برلن که ۷۱ امین دوره خود را برگذار میکند مکانی بارز در تقویم رخدادهای سینمایی دارد و شاخه تجاری آن، موسوم به بازار فیلم اروپا، به نحوه فروش فیلمها و سریالهای تلویزیونی گرداگرد جهان شکل میبخشد.

در حالت معمول مسئولان استودیوها در جریان فستیوال با فیلمسازان از نزدیک ملاقات میکنند ولی این بار رویدادهای تجاری جشنواره برلن از طریق شبکه اینترنت برگذار میشود.

کارلو چتریان ، مدیر امور هنری جشنواره برلن، در ارتباط با مکان مشخّص بازار فیلم در صحنه رقابت با شرکتهایی همانند نت فلیکس و آمازون و اپل که کارهای هنری شان را در اینترنت پیاده میکنند میگوید نظام اروپایی عمدتاً بر اساس همکاری کار میکند چرا که جشنواره او حامی فیلمها در بازار است.

در این میان، جشنواره برلن امیدوار است در ماه ژوئن آینده رویدادی را با حضور تماشاگران فیلم براه افکند. ماریت ویسنبیک ، مدیر اجرایی جشنواره، ابراز امیدواری میکند که آن رویداد تابستانی از فیلمسازان و یکی دو ستاره سینما دعوت بعمل آورد. به گفته خانم ویسنبیک، مخاطبان چنین رویدادی - نه بازدیدکنندگان حرفه یی و مطبوعات بین المللی - بلکه افراد عادی و مشتاقان سینما خواهند بود.

گزارش رامش راسخ

XS
SM
MD
LG