لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۱۰:۴۷

ناامیدی رستوران‌ها و کافه‌های فرانسوی برای بازگشایی در ۲۰ ژانویه


در فرانسه با گسترش موج تازه کرونا، صاحبان رستوران ها از بازگشایی و شروع مجدد کسب و کار در تاریخ قبلا تعیین شده بیستم ژانویه نومید شده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، طی چند ماه گذشته، برخی رستوران ها در مرکز شهر پاریس عمدتا با کمک خیریه مشتریان پیشین خود، سرپا ماند ه اند اما از دو ماه پیش که دستور تعطیلی کامل فعالیت های رستورانها به خاطر موج تازه کووید به اجرا درآمد، مدیران این رستوران ها می گویند کمک های مشتریان هم کاهش یافته است. فرانک لانگرن ، مدیر رستوران کلمانتین، یکی از مدیرانیست که آینده کسب و کار را تیره می بیند

فرانک لانگرن، مدیر رستوران کلمانتین می‌گوید: ابدا نمی‌توانیم آینده خوبی را مجسم کنم. فقط امیدوارم سال ۲۰۲۱، با واکسین یا بدون واکسین، رستوران ها در ماه مارس و یا حتی درماه های ژوئن، و احتمالا سپتامبر بازشوند؟ خیلی دلم می خواهد یک چیز مثبت در سال ۲۰۲۱ ببینم اما فعلا کاملا بدبین هستم.

دولت مکرون پیشتر وعده داده بود رستورانها در بیستم ماه ژانویه فعالیت شان را از سر بگیرند اما در چند هفته گذشته با افزایش موارد ابتلا به کرونا امید به بازگشایی در آن تاریخ کمرنگ شده است .

کمیسیون اروپایی فعلا با استفاده از واکسن مدرنای تولیدی شرکت داروئی آمریکائی، در سرتاسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت کرده است و مدیر یکی دیگر از رستوران های مشهور پاریس می گوید چنانچه رستوران ها و کافه ها بخواهند فعالیت هایشان را از سر بگیرند ابتدا باید واکسینه کردن کارکنانشان انجام شود.

XS
SM
MD
LG