لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۴:۰۱

پیام مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره تعهد آمریکا برای مبارزه با فساد اقتصادی


رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی ویدیویی به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس سازمان همکاری و توسعه اقتصادی بر تعهد واشنگتن برای مقابله با فساد اقتصادی تاکید کرد.

رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این پیام ویدیویی، بر پایبندی کامل واشنگتن به تعهدات در قبال سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و ماموریتهایی که در راستای مقابله با فساد و ارتقا شفافیت مالیاتی انجام میدهد خبر داد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین از کریس لیدل معاون نهاد کارکنان کاخ سفید به عنوان کاندیدای رهبری سازمان همکاری و توسعه اقتصادی نام برد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: آمریکا از اعضای بنیانگذار و بزرگترین حامی مالی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی بشمار میرود و برای اولین بار در تاریخ همکاری با این سازمان، بنا دارد کریس لیدل معاون فعلی کارکنان کاخ سفید را به عنوان کاندیدای رهبری این سازمان معرفی کند.

در همین حال امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه نیز خواستار ایجاد سیستم اخذ مالیات عادلانه تر بر درآمد غولهای کسب و کار اینترنتی نظیر گوگل، آمازون و فیسبوک شد.

رییس جمهور فرانسه و پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا به اتفاق آنخل گوریا دبیر کل سازمان همکاری و توسعه به طور مشترک عهده دار میزبانی شصتمین سالگرد تاسیس سازمانی هستند که به دولتهای سی و هفت کشورعضو این نهاد مشاوره میدهد و مقر آن در پاریس قرار دارد و عمده ترین نهاد تصمیم گیرنده در حوزه اقتصاد بشمار میرود.

XS
SM
MD
LG