لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۱:۴۷

قطر به عنوان تیم مهمان در انتخابی جام جهانی قاره اروپا شرکت می‌کند


اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا از قطر دعوت نمود در مرحله مقدماتی و انتخابی جام جهانی در قاره اروپا به عنوان تیم ‌میهمان حضور یابد

در حالی که یوفا در نامه‌ای به طور رسمی از قطر خواست که در انتخابی جام جهانی در این قاره شرکت کند، قهرمان جام‌ ملتهای آسیا بعنوان بخشی از آمادگی خود برای میزبانی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ دعوت یوفا را بپذیرفت.

قطر که بعنوان میزبان جام جهانی، نیازی به شرکت در رقابتهای انتخابی ندارد و به صورت مستقیم در مرحله گروهی حضور خواهد داشت، برای آماده نگاه داشتن خود نیاز به دیدارهای تدارکاتی دارد.

طبق اعلام یوفا، این‌کشور حاشیه حوزه خلیج فارس بعنوان تیم سایه در گروه اول رقابتهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا، با تیمهای پرتغال، صربستان ، آذربایجان ، لوکزامبورگ و ایرلند دیدار خواهد کرد.

رقابتهای انتخابی در قاره اروپا با حضور ۵ گروه ۵ تیمی برگزار میشود و‌قطر در مقابل هر کدام از تیمهای گروه اول که با قرعه استراحت روبرو شوند، به‌ میدان میرود.

طبق مقررات، تیم ملی قطر، دیدار خانگی نداشته و هر ۵ بازی دوستانه اش در اروپا برگزار خواهد شد. همچنین نتیجه بازیهای قطر در روند صعود تیمهای این گروه به حساب نمی آید.

پیشتر تیم ملی فرانسه نیز به عنوان تیم میهمان در رقابتهای جام ملتهای ۲۰۱۶ اروپا حضور یافت.

قطر که در جام ملتهای ۲۰۱۹ آسیا با اقتدار به عنوان قهرمانی رسید، در پاییز ۲۰۲۲ بعنوان میزبان جام جهانی برای نخستین بار حضور در بزرگترین تورنمنت جهان را تجربه خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG