لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ایران ۰۰:۱۳

محدودیت‌های جدید در اروپا در واکنش به موج تازه گسترش ویروس کرونا و افزایش ابتلا


در اروپا دولت های بلژیک، سوئد و ایتالیا، در واکنش به موج تازه گسترش ویروس کووید-۱۹ مقررات تازه ای برای فعالیت های اجتماعی وضع کردند.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا گفت: در این منطقه تازه قرمز، محدودیت ها شامل بستن کسب و کار میخانه ها و رستورانهاست بجز در مورد تحویل گرفتن بسته های غذا که تا ساعت ۱۰ شب آزاد خواهد بود.

اما سوپرمارکت ها، خشک شوئی ها، سیگار فروشی ها، داروخانه ها، وآرایشگاه ها می توانند به کار خود ادامه دهند. کلیساها و سایر اماکن دعا و نیایش نیز می توانند تا ساعت ۱۰ شب باز بمانند.

شماری از مردم ایتالیا با پیش بینی محدودیت ها در سفر های بین شهری، پیشاپیش سفرخود را آغاز کرده اند.

در بلژیک، الکساندر د کرو نخست وزیر،اعلام کرد به جای وضع مقررات سخت و اعمال محدودیتها، ترجیح می دهد مقررات از پیش وضع شده را با جدیت و دقت بیشتری اعمال کند تا با کنترل اوضاع، جلو گسترش کرونا را بگیرد.

به موجب مقررات جدید ، در ایام جشنهای کریسمس و سال نو، خانواده ها موظفند جشن های خود را در گروههای کوچک برگزار کنند و هر خانواده تنها می تواند یک میهمان داشته باشد.

در سوئد، از مردم خواسته شده است در خانه ها بمانند و کارهایشان را از طریق آنلاین انجام دهند . شمار مشتریانی هم که می توانند در رستوران غذا بخورند محدود شده و فروشگاها باید محدودیت حضور خریداران را رعایت کنند.

با این همه، استفان لوفون نخست وزیر سوئد می گوید همچنان با تعطیل کامل فعالیت های اجتماعی و اعمال محدودیتهای شدید بر جمعیت مخالف است.

کشورهای اروپایی از دولت سوئد انتقاد می کنند که ازآغاز شیوع ویروس کرونا حاضر به اعمال محدودیتها به منظور مقابله با گسترش آن نشده است.

XS
SM
MD
LG