لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۳:۵۴

دولت‌های اروپایی نگران افزایش ابتلا به کرونا در تعطیلات سال نو هستند


مراکز بهداشتی و درمانیِ کشورهای جهان در جریان مقابله با حملات مرگبار و ویرانگر ویروکرونا، سخت ترین دورانِ را تجربه می کنند.

در استکهلم، پایتخت سوئد، بخش های ویژه مراقبتهای درمانی موسوم به (آی سی یو) از بیمارن کرونایی پر شده است.

مقامات بهداشتی سوئد ضمن اعلام وضعیت اضطراری، هشدار داده اند که کشورشان دچار بحران و بشدت از ویروس مرگبار کرونا آسیب دیده است.

بیورن اریکسون، مدیر بهداشت و سلامت استکهلم: "میزان شیوع ویروس در استکهلم، بسیار بیشتر از سایر نقاط کشور است. ما بشدت با کمبود کادر پزشکی و درمانی و همچنین امکانات و تجهیزات مرتبط با مراقبتهای ویژه مواجه هستیم."

در آلمان نیز مقامات بهداشتی و درمانی، ضمن بحرانی خواندنِ وضعیت اعلام کردند میزان ابتلا به ویروس کرونا در روزهای اخیر بشدت افزایش یافته و مراکز درمانی با کمبود منابع انسانی و امکاناتِ مراقبتهای ویژه روبرو هستند.

ینس اسپاهن، وزیر بهداشت آلمان:"رفتارهای اجتماعی کنونی ما، تعیین کنندۀ شرایط در ایام کریسمس و سال نوی میلادی است. از شما درخواست می کنم بشدت از یکدیگر مراقبت کنید. آلمان روزهای سختی را تجربه می کند و ما شاهد مرگ عزیزانمان هستیم."

با فرا رسیدن ایام کریسمس و تعطیلات سال نوی میلادی، سفرها و گردهمایی های خانوادگی افزایش می یابد و دولت ها نگران افزایش غیرقابل کنترل مبتلایان به ویروس کرونا در واپسین روزهای سال ۲۰۲۰ هستند.

گزارش آرین ریسباف

XS
SM
MD
LG