لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۹:۳۱

آمادگی ارتش اتریش برای انجام آزمایش‌های گسترده ابتلا به کرونا در آن کشور


در اروپا ارتش اتریش در حال آماده ساختن تأسیساتی برای انجام آزمایش‌های جمعی به منظور تشخیص ویروس مرگبار کرونا در میان شهروندان کشور است. زباستیان کورتس، صدراعظم اتریش، اعلام کرد که در روزهای پیش رو آزمایش‌های مرتبط با ویروس را به میزان گسترده‌ای افزایش می‌دهد تا ضمن مشخص کردن افراد آلوده به ویروس و قرنطینه کردن آنها، ظرفیت شبکه‌های درمانی کشور زیر فشار بیشتری نرود.

قرار است همه روزه حدود ۱۵ هزار نفر از مرحله آزمایش بگذرند. این آزمایش‌ها که جنبه داوطلبانه دارد در مراحل گوناگون در تمامی ایالت‌های اتریش انجام می‌گیرد.

دولت در کشور ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفری اتریش تا کنون بیش از ۲۸ هزار نفر را برای تشخیص آلودگی به ویروس کرونا مورد آزمایش قرار داده است. از این شمار حدود ۴۹۰۰ مورد عفونت ویروسی شناخته شده است و ۲۸ نفر نیز جان باخته‌اند. اتریش یکی از نخستین کشورهای قاره اروپا بود که در واکنش به موج شدید آلودگی به ویروس کرونا محدودیت‌های سفت و سخت آمد‌وشد را وضع، و فروشگاه‌ها و مدارس را تعطیل کرد.

صدراعظم اتریش تأکید کرد که اولویت نخست در انجام آزمایش‌ها ایجاد شرایطی است که حتی الامکان اوج‌گیری عفونت را به تاخیر بیاندازد تا از زیر فشار رفتن ظرفیت جامعه بهداشتی و درمانی کشور، که ایتالیا و اسپانیا شاهد آن بودند، اجتناب شود.

XS
SM
MD
LG