لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۹

حمايت صنعت انرژی از جمهوريخواهان در انتخابات ميان دوره ای آمريکا


شرکتهای انرژی برای کمک به حزب جمهوری خواه برای بدست آوردن اکثریت مجلس سنای ایالات متحده کمک های بیشتری به جمهوری خواهان می دهند تا با سياست های رئیس جمهوری آمريکا، باراک اوباما، در مورد محيط زیست مقابله کنند.

بنا به گزارش بلومبرگ، شرکت خصوصی رسانه ای، اطلاعات و نرم افزار های مالی، که مقر آن در نيويورک است، کمیته های اقدام سیاسی خدمات برق در اين چرخه انتخاباتی ۶۳ درصد از پول نقد خود را به نامزدهای جمهوری خواه اهدا کرده اند. با توجه به داده های مرکز غیر حزبی برای سیاست پاسخگو در واشنگتن، اين امر نشان دهنده چرخش حزبی آنها از چهار سال پیش است، زمانی که ۵۵ درصد به حزب دموکرات و تنها ۴۳ درصد به حزب جمهوری خواه کمک کرده بودند.

طبق آمار اين مرکز، کمیته های نفت و گاز شرکتها حتی بيش از اين به سمت جمهوری خواهان می روند. تا اين لحظه آنها ۸۳ درصد از پول نقد خود را به نامزدهای حزب جمهوريخواه برای مجلس سنا و مجلس نمايندگان داده اند، ۱۱ درصد بيش از مقداری که در انتخابات ميان دوره ای سال ۲۰۱۰ به آنها داده بودند.

کارمندان شرکت آکسيدنتال پتروليوم، کمک های خود را از چهار سال پيش به صندوق انتخاباتی سنای جمهوريخواهان بيش از سه برابر کرده، و ۹۴ هزار و ۸۰۰ دلار به اين صندوق داده اند. آکسيدنتال پتروليوم، که در سال ۲۰۱۰ به دمکراتها ۵۰۰۰ دلار کمک کرده بود، امسال حتی يک سنت هم به کميته دمکراتها نداده است.

جمهوری خواهان برای پس گرفتن کنترل مجلس سنا تنها به شش کرسی نياز دارند، و تغيير جهت شديد کمک های مالی به طرف آنها همزمان شده است با تلاش های اوباما برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و گرمايش زمين. اوايل این هفته، کاخ سفید از قوانین جدیدی پرده برداری کرد که هدف از آن تضعيف نیروگاه هايی است که از زغال سنگ برای سوخت استفاده می کنند.
XS
SM
MD
LG