لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۳

هواپیمایی امارات: به دلیل کاهش تقاضا پروازها به آمریکا را کاهش می‌دهیم


هواپیمایی امارات روز چهارشنبه اعلام کرد به دنبال افزایش تدابیر امنیتی و تلاش دولت پرزیدنت ترامپ برای کنترل ورود شهروندان برخی کشورهای عمدتا مسلمان به ایالات متحده و به دنبال آن کاهش تقاضای سفر، تعداد پروازهای خود به مقصد آمریکا را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تصمیم بزرگترین خطوط هوایی خاور میانه متعلق به امیرنشین دوبی قوی‌ترین نشانه‌ای است که تاکنون در مورد تاثیر محدودیت های جدید امنیتی آمریکا بر امور مالی خطوط هوایی منطقه، که به سرعت در حال رشد هستند، مشاهده می‌شود.

دوبی یکی از ۱۰ شهر با جمعیت اکثرا مسلمان است که تحت تاثیر تدابیر جدید ایالات متحده در مورد امنیت پرواز قرار گرفته است. از جمله این تدابیر تازه، ممنوعیت حمل رایانه‌های قابل حمل یا لپ تاپ و وسایل الکترونیکی بزرگتر از تلفن همراه به کابین هواپیما است.

تیم کلارک رئیس هواپیمایی امارات اوایل فروردین ماه در واکنش به دستورالعمل جدید آمریکا در این زمینه گفت اعلام ممنوعیت حمل وسایل الکترونیکی به داخل هواپیماهای به مقصد آمریکا، باعث شگفتی و تعجب کامل او شده و اجرای این مقررات را یک مسأله جدی خواند.

هر چند فرمان اجرایی تعلیق موقت صدور ویزا برای شهروندان برخی کشورهای خاور میانه، از جمله ایران، برای بار دوم با سد دستگاه قضایی آمریکا روبرو و اجرای آن متوقف شد، با این حال به دلیل وجود برخی نگرانی‌ها، تقاضای سفر به ایالات متحده از آن منطقه کاهش یافته است.

خبرگزاری رویترز هم در گزارشی مشابه نوشت، این کاهش پروازها در پنج مسیر صورت می‌گیرد؛ به این ترتیب که پروازهای روزانه به مقصد فورت لادردیل و اورلاندو از ماه مه به پنج روز در هفته، و پروازهای سیاتل و بوستون هم از ماه ژوئن به جای دو پرواز در روز، به یک پرواز کاهش خواهند یافت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG