لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۶

امارات چهار نفر را به مرگ محکوم کرد


نشریه اماراتی "گلف نیوز" از محکومیت چهار شهروند اماراتی به اعدام به دلیل پیوستن به داعش و جنگ در این گروه تروریستی در سوریه خبر داد. دادگاه اماراتی روز یکشنبه این حکم را غیابی صادر کرد.

قاضی محمد جراح الطنیجی رئیس دادگاه اماراتی گفت این افراد ۱۸ تا ۲۹ ساله اند و به اتهام فوق گناهکار شناخته شده اند.

طبق قوانین امارات متحده عربی محکومینی که غیابی محاکمه شده اند این حق را دارند که هنگام بازگشت به دادگاه تقاضای دادگاه تجدید نظر کنند.

در همین راستا، سه متهم دیگر شامل یک اماراتی ۲۲ ساله به نام عبدالرحمان حسن المنصوری، یک شهروند ۲۲ ساله موریتانی، و یک سوری ۳۴ ساله نیز به ده سال حبس، و دو اماراتی و یک شهروند بحرین به پنج و سه سال حبس محکوم شدند.

به نوشته گلف نیوز متهمان اصلی به دلیل ارائه کمک مالی به داعش و کمک به دیگران در رفتن به سوریه از طریق فرودگاه مسقط و سپس سفر به ترکیه، انتشار ایدئولوژی داعش و جبهه النصره از جمله از طریق توییتر، و انتقال پول به این گروه گناهکار شناخته شدند.

در یک پرونده دیگر سه متهم – دو یمنی و یک عمانی - به دلیل کمک مالی به حوثی ها و ارائله مواد شیمیایی و تجهیزات ارتباطی به آنان به ده سال حبس و جریمه مالی محکوم شدند.

در پرونده سوم، یک مرد ۴۳ ساله اماراتی به اتهام راه اندازی و اداره حساب توییتری به نفع گروه اخوان المسلمین که در مصر، امارات متحده عربی و عربستان سعودی تروریستی شناخته می شود، همچنین انتقاد از امارات، "نشر اکاذیب" درباره شکنجه زندانیان در این کشور محکوم شد. قرار است هفته آینده دادگاه دیگری برای رسیدگی به این مرد تشکیل شود.

XS
SM
MD
LG