لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

نقاشی‌های آبستره یک فیل هندی در مجارستان به حراج گذاشته شد


«ساندرا» فیل ۴۲ ساله هندی در حال نقاشی کردن با «فلوریان ریشتر»، صاحب و مربی اش در سیرک مجار
«ساندرا» فیل ۴۲ ساله هندی در حال نقاشی کردن با «فلوریان ریشتر»، صاحب و مربی اش در سیرک مجار

تابلوهای یک فیل هندی که از نقاشی کردن با قلم مو لذت می برد، روز شنبه توسط یک سیرک سیار مجارستانی در بوداپست، پایتخت مجارستان به حراج گذاشته شد.

سه تابلوی آبستره «ساندرا» فیل ۴۲ ساله، با خطوطی که شبیه جریان رودخانه هستند، هر یک حدود ۱۵۰ دلار به فروش رفتند.

یک تابلو هم از یک نقاش مجارستانی که تصویری از «ساندرا» را کشیده بود حدود ۹۷۰ دلار به فروش رفت. در آمد حاصل از این حراج صرف یک پناهگاه حفاظت شده فیل ها در مالزی می شود.

«فلوریان ریشتر» صاحب و مربی ساندار، و مدیر سیرک و نمایش های آکروبات اسب ها می گوید ساندرا از نقاشی کردن با خرطومش لذت می برد و این کار را صرفاً برای سرگرمی انجام می دهد.

آقای ریشتر می گوید برعکس بیشتر فیل ها در تایلند که به زور وادار به نقاشی کردن می شوند، ساندرا از روی تمایل و هر وقت خودش حوصله داشت، سراغ این کار می رود.

آقای ریشتر افزود: «من تنها در عوض کردن قلم مو و رنگ افزودن به آنها ساندرا را کمک می کنم، بقیه کار را او کم و بیش خودش انجام می دهد. من او را با جملاتی مثل «به به، چقدر این خوب شده» یا «نه، زیاد خوب نشد» تشویق و تمجید می کنم. ما ۴۰ سال با هم هستیم. رابطه مان مثل رابطه خانوادگی است.»

ریشتر و ساندرا با هم بزرگ شده اند. ساندرا وقتی بچه فیلی بیش نبود به این سیرک آورده شد، جایی که ریشتر نیز خودش که نسل هفتم یک خانواده آکروبات باز است، در آن به دنیا آمده و بزرگ شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG