لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۴

دونالد ترامپ: مشتاقانه در انتظار مناظره با هیلاری کلینتون هستم


در جدیدترین تحولات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، هیلاری کلینتون دموکرات، قرار است در ایالت فلوریدا کارزار تبلیغاتی داشته باشد. وی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران از استقبال دونالد ترامپ از حملات سایبری روسیه علیه برخی از سایت های آمریکایی انتقاد کرد.

دونالد ترامپ جمهوریخواه روز سه شنبه در دو ایالت ویرجینیا و کارولینای شمالی تبلیغ می کند. وی روز دوشنبه نیز به خبرنگاران همراه در جت اختصاصی خود گفت که در آمادگی کامل برای مناظره با هیلاری کلینتون به سر می برد.

خانم کلینتون پس از اینکه حدود ده ماه در برابر پرسش های خبرنگاران قرار نگرفته بود، روز گذشته به سوالات آنها در هواپیمای کمپینش که "هیل فورس وان" که نام آن الهام گرفته از هواپیمایی رئیس جمهوری آمریکا، به نام "ایر فورس وان" است، پاسخ داد.

وی در این گفتگو سخنان رقیب خود درباره حملات هکرها را در راستای سیاست های کرملین دانست.

کلینتون گفت: "ما هیچگاه نامزدی در انتخابات نداشتیم که از روسیه بخواهد حملات سایبری بیشتری انجام دهد. من از اهمیتی که رسانه ها به این مساله می دهند قدردانم، من از همه دموکرات ها، جمهوریخواهان و مستقل ها می خواهم که این تهدید را جدی بگیرند."

او گفت: "رئیس جمهور اوباما در گفتگو با پوتین گفت که آمریکا به دنبال رقابت سایبری نیست. او گفت که ما به دنبال جنگ سرد سایبری نیستیم. ما به دنبال وضع قوانین هستیم که همه از آنها پیروی کنند. رئیس جمهوری به صراحت گفت که آمریکا توانایی بالاتر دفاعی و تهاجمی در این مقوله دارد."

روز دوشنبه، علاوه بر تیم کین، معاون خانم کلینتون در مسیر انتخابات ریاست جمهوری،
جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا و بیل کلینتون رئیس جمهوری سابق نیز به نفع بانوی اول پیشین آمریکا سخنرانی کردند.

دونالد ترامپ نیز با خبرنگاران همراهش در جت اختصاصی خود به گفتگو نشست و از آمادگی خود برای حضور در سه مناظره رو در رو با هیلاری کلینتون سخن گفت: "من مشتاقانه منتظر مناظره ها هستم. به نظرم اصل مهمی در فرآیند انتخاباتی ماست. به نظرم این وظیفه نامزدها است که در مناظره ها شرکت کنند. حدود ده - یازده مناظره طی انتخابات مقدماتی انجام دادم. بله مشتقانه منتظر انجام آنها هستم."

اولین مناظره روز دوشنبه، پنجم مهرماه برگزار می شود.

روز چهارشنبه در رویدادی بی سابقه، خانم کلینتون و آقای ترامپ جداگانه اما پی در پی به سوالات برخی از نظامیان فعال و بازنشسته آمریکا درباره مسائل امنیت ملی، و سیاست نظامی کشور پاسخ خواهند داد.

برپایه نظرسنجی ها سراسری، فاصله دو رقیب اصلی راهیابی به کاخ سفید با احتساب نامزدهای لیبرترین و سبز کمتر شده است.

آقای ترامپ در نظرسنجی شبکه خبری سی.ان.ان در صدر با ۴۵ درصد محبوبیت و دو درصد جلوتر از هیلاری کلینتون قرار دارد، ولی در نظر سنجی شبکه خبری ان.بی.سی با فاصله چهار درصدی در رتبه دوم پس از خانم کلینتون قرار گرفته است. این دو نظرسنجی روز سه شنبه منتشر شد.

در این دو نظرسنجی نامزدان احزاب لیبرترین و سبز با فاصله زیادی از رقبای جمهوریخواه و دموکرات خود قرار دارند.​

XS
SM
MD
LG