لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۵

تلاش های انتخاباتی کلینتون در آیوا


در حالی که مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا سرعت می گیرد، ایالت مهم آیوا این هفته صحنه رقابت نامزد های حزب دموکرات برای مقام ریاست جمهوری بود.

هیلاری کلینتون پیشتاز فعلی حزب دموکرات به همراه همسرش بیل کلینتون رئیس جمهوری سابق آمریکا ستاره کمپین انتخاباتی آیوا بودند.

خانم کلینتون همراه همسرش در ضیافت شام دموکرات ها با هدف جمع آوری پول برای ادامه کمپین انتخاباتی شرکت کرد.

هیلاری کلینتون در این مراسم گفت: "من برای انتخاب شدن همسرم برای بار سوم مبارزه نمی کنم. من برای انتخاب شدن باراک اوباما برای بار سوم مبارزه نمی کنم. من برای اولین دور ریاست جمهوری خودم مبارزه می کنم. لازم است از پیشرفتی که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما انجام شده دفاع کنیم و آن را تا زمانی که تمامی آمریکایی ها فرصت افزایش درآمدشان را داشته باشند ادامه دهیم."

خانم کلینتون از حاضران خواست او را در انتخابات پیش رو حمایت کنند.

هیلاری کلینتون گفت: "ما آمریکایی را بنا خواهیم کرد که در آن سقفی برای پیشرفت وجود نداشته باشد. کسی عقب یا جا نماند. یک پدر بتواند به دخترش بگوید می توانی هر کاری را انجام دهی. می توانی رئیس جمهور ایالات متحده شوی."

کیتی پری خواننده محبوب آمریکایی ترانه های معروف خود را در حمایت از هیلاری کلینتون در مراسم ضیافت شام اجرا کرد.

برنی سندرز نامزد دیگر حزب دموکرات در این مراسم حضور داشت. او که خود را یک سوسیالیست دموکرات می خواند و پس از هیلاری کلینتون بیشترین محبوبیت را در میان دموکرات ها دارد به طبقه متوسط جامعه اشاره کرد.

او گفت: "وقتی می بینید طبقه متوسط این کشور ناپدید می شود، مردم دو یا سه کار دارند تا در آمد و بیمه درمانی داشته باشند نمی توانید شانه بالا اندازید و بگویید همین است که هست. باید برای افزایش حداقل دستمزد به دستمزدی که بتوان با آن زندگی کرد مبارزه کرد."

مارتین اوملی فرماندار پیشین ایالت مریلند نیز با اشاره به این تجربه خود را رهبری موثر خواند.

XS
SM
MD
LG