لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۷

دانش‌آموزان یک مدرسه برای گربه ناقص صندلی‌چرخدار ساختند


«ری» Ray بچه گربه نابینا که به خاطر نقص در ستون فقراتش نمی تواند روی دو پای عقبش بایستد
«ری» Ray بچه گربه نابینا که به خاطر نقص در ستون فقراتش نمی تواند روی دو پای عقبش بایستد

یک گروه دانش آموز کلاس هشتم در ایالت نیوهمپشایر آمریکا، با استفاده از چاپگر سه بعدی برای یک بچه گربه نابینا که مشکل ستونی فقراتی دارد و نمی تواند راه برود، یک صندلی چرخدار ساختند.

کری بارون از شهر «پورتزمث» ایالت نیوهمشایر می گوید «ری» (Ray) بچه گربه ۶ ماهه ای که آن را از پناهگاه گربه های ناقص در شهر «سیلم» ایالت ماساچوست به عنوان حیوان خانگی قبول کرده است، به خاطر نقص عضو مادرزادی با مشکلات متعددی روبرو است. چشم های این بچه گربه به طور غیر طبیعی ریز است که نمی تواند چیزی را ببیند و ستون فقراتش نیز مشکل غیر قابل ترمیم دارد که مانع ایستادن او روی پاهای عقبش می شود.

با تمام این مشکلات، خانم بارون می گوید، «ری» بچه گربه شاد و بازیگوشی است و «پاهایش فلج نیست و حس دارد، تنها نمی تواند آنها را حرکت دهد.»

«ری» قلب همسایه شان «ارین باکم» را که در مدرسه راهنمایی تحصیلی پورتزمث تدریس می کند، نیز ربود. خانم باکم از کتابخانه عمومی شهر پورتزمث کمک خواست تا از چاپگر سه بعدی شان استفاده کند.

او دو گروه از شاگردان کلاس هشتمش تشکیل داد که هر یک صندلی چرخدار مجزایی را طراحی کردند.

خانم بارون گفت ری برای یکی از طرح ها که دو چرخ داشت، بزرگ شده بود و ناچار برای او صندلی چرخدار جدیدی با ۴ چرخ ساختند که هنگامی که می خواستند آن را به بدن ری وصل کنند، سعی داشت از داخل آن فرار کند، و بخشی از آن شکست.

خانم بارون افزود این مشکلات بخشی از پروسه طراحی است و «به شاگردان یاد می دهد که چطور با موانع روبرو شده و راه های جدیدی را امتحان کنند.»

ظاهراً شاگردان با موفقیت توانستند صندلی چرخدار جدیدی را برای ری بسازند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG