لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۷

مرد ژاپنی ۱۰ گربه ایرانی اش را با کالسکه در توکیو به گردش می برد


ماساهیکو سوگا می گوید با نشان دادن گربه هایش به عموم می خواهد علاقه مردم ژاپن به نگه داشتن گربه خانگی را افزایش دهد.
ماساهیکو سوگا می گوید با نشان دادن گربه هایش به عموم می خواهد علاقه مردم ژاپن به نگه داشتن گربه خانگی را افزایش دهد.

ماساهیکو سوگای ۵۶ ساله که بازنشسته شده است، از وقت آزادش استفاده کرده و دست به یک مأموریت شخصی زده است. او سعی دارد تا علاقه به گربه و نگه داشتن آن به عنوان حیوان خانگی را در بین مردم ژاپن رواج دهد تا شاید تعداد گربه های ولگردی که توسط مقامات شهری معدوم می شوند، کاهش یابد.

هر بهار و پائیز، سوگا همراه با ۱۰ گربه ایرانی اش ۱۰۰۰ کیلومتر از خانه اش در جنوب ژاپن را تا توکیو رانندگی می کند. و بعد آنها را در کالسکه برای گردش به مرکز شهر می برد.

ماساهیکو سوگا ۱۰۰۰ کیلومتر تا توکیو رانندگی می کند.
ماساهیکو سوگا ۱۰۰۰ کیلومتر تا توکیو رانندگی می کند.

سوگا ۱۷ سال است که این کار را انجام می دهد به امید این که با نشان دادن گربه هایش به مردم، تعداد صاحبان گربه افزایش یافته، و در نتیجه تعداد گربه های بی خانمانی که کشته می شوند کاهش یابد.

آقای سوگا می گوید: «می دانم که رساندن تعداد گربه های کشته شده به صفر و تبدیل جامعه به بهشت گربه ها غیر ممکن است؛ حد اقل تا وقتی که من زنده هستم. ولی من اینکار را به امید این که وضعیت برای گربه ها بهتر شود انجام می دهم؛ حتی شده گام کوچکی باشد.»

امیلی لیندمار جهانگردی از شهر نیویورک آمریکا می گوید که به نظر او راه هایی بهتر از این برای بهبود وضعیت گربه ها و جلوگیری از کشته شدن آنها وجود دارد.

او می گوید: «حتی پخش کردن بروشور، یا حمایت از پناهگاه های حیوانات، و یا کارهای مشابه دیگر از این کار، خیلی مؤثر تر خواهد بود. ولی این کار برای خیلی ها فرصتی است برای عکس گرفتن برای اینستاگرام.»

بنابه جدیدترین آمار دولت ژاپن، در سال ۲۰۱۵، بیش از ۶۷ هزار گربه ولگرد کشته شدند، یعنی روزی ۱۸۰ گربه که تعداد بسیاری است.

بنابه دولت کلان شهری توکیو، سال گذشته تنها در شهر توکیو ۹۴ گربه کشته شدند، شماری که بنابه گفته یوریکو کوآکی، شهردار توکیو باید تا قبل از المپیک تابستان ۲۰۲۰ به صفر برسد.

در ژاپن سگ محبوب تر از گربه است، ولی آمار انجمن غذای حیوانات ژاپن نشان میدهد که نگه داشتن گربه به عنوان حیوان خانگی رو به افزایش است.

جمعیت گربه ها در حال حاضر در ژاپن نزدیک به ۱۰ میلیون است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG