لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۰

هزاران خارجی مصر را ترک می کنند


هزاران خارجی مصر را ترک می کنند
هزاران خارجی مصر را ترک می کنند

دولت های خارجی در تلاش هستند تا اتباع خود را از مصر خارج کنند.

آمریکا به همه کارمندان غیرضروری دولتی و خانواده هایشان دستور داده تا این کشور را ترک کنند. تاکنون بیش از ۱۲۰۰ آمریکایی از مصر خارج شده اند و دولت آمریکا می گوید سعی دارد امکان خروج ۱۴۰۰ شهروند باقی مانده را در روزهای آینده فراهم سازد. سفارت آمریکا درقاهره تعداد آمریکاییان مقیم مصر را حدود ۵۰ هزار نفر تخمین زده می شود. آمریکاییان با پروازهای دربست به ترکیه، قبرس و یونان می روند.

بریتانیا، آلمان و فرانسه نیز که هر سال هزاران شهروند شان به عنوان گردشگر راهی مصر می شد، می گویند هنوز برنامه ای برای تخلیه گردشگران تهیه نشده است. اما در مورد سفر به این کشور هشدار داده اند.

چین برای خروج شهروندان خود هواپیما به مصر فرستاده است. شامگاه سه شنبه نزدیک به ۵۰۰ چینی، قاهره را ترک کردند در حالی که هنوز صدها تن در جستجوی راهی برای خروج هستند. تایوان نیز صدها تبعه خود را باز می گرداند. مقام های رسمی در ترکیه و قبرس گفته اند برنامه های اضطراری برای پذیرش گرداشگرانی که از مصر تخلیه می شوند و اعزام آنان به کشورهایشان تدارک دیده اند. مقام های روسی هم می گویند بسیاری از گردشگران روس که در حال حاضر در مصر هستند، خواسته اند تا پایان تعطیلات در این کشور بمانند. روسیه در آخرین برآورد اعلام کرده بود که در سال ۲۰۱۰ نزدیک به ۱۵ میلیون شهروند این کشور به مصر سفر کرده بودند.

مصر یکی از مشهورترین مناطق گردشگری در جهان است.

XS
SM
MD
LG