لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۰

زیردریایی مصری مامور یافتن جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده شد


هواپیمای ارتش در حال تجسس برای یافتن بقایای هواپیما
هواپیمای ارتش در حال تجسس برای یافتن بقایای هواپیما

مصر روز یکشنبه یک زیردریایی را مامور یافتن جعبه های سیاه هواپیمای این کشور کرد که روز پنجشنبه با ۶۶ سرنشین در دریای مدیترانه سقوط کرد.

کشتی ها و هواپیماهای تجسسی سه روز است که در جست و جوی بقایای به جای مانده از هواپیما و سرنشینانش و همچنین وسایل شخصی مسافران هواپیمای ایرباس ۳۲۰ خطوط هوایی مصر، سواحل دریا در شمال بندر اسکندریه را گشته اند اما هنوز جعبه های سیاه هواپیما که اطلاعات پرواز را ثبت و ضبط کرده و می تواند دلیل سقوط هواپیما را روشن کند، پیدا نشده است.

عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری مصر گفت تجهیزات زیردریایی صنایع نفتی ساحلی این کشور به عملیات تجسس پیوسته است. او در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: "زیردریایی متعلق به این صنعت می تواند تا سه هزار متر زیر آب را بگردد." به گفته سیسی این زیردریایی روز یکشنبه به سوی محل سقوط هواپیما در آب عازم شد."

او در عین حال به رسانه ها هشدار داد که از گمانه زنی درباره دلیل سقوط هواپیما خودداری کنند. او گفت همه احتمالات در دست بررسی است.

رئیس جمهوری مصر همچنین گفته است که کار تحقیق ممکن است به درازا بکشد.

پرواز شماره ۸۰۴ خطوط هوایی مصر روز پنجشنبه از پاریس عازم قاهره بود که از رادارها خارج شد و سپس سقوط کرد. اعلام شده که دقایقی قبل از سقوط دود کابین را پر کرده بود. دلیل این دود مشخص نیست و احتمال می رود که بر اثر آتش سوزی بوده باشد.

وزیر حمل و نقل هوایی مصر گفت بیش از نقص فنی، احتمال حمله تروریستی وجود دارد. هیچ گروه افراطی و شبه نظامی مسئولیت چنین حمله احتمالی را برعهده نگرفته است.

XS
SM
MD
LG