لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۷

نیروهای مصری ۱۲ نفر از جمله گردشگران مکزیکی را کشتند


گردشگران مکزیکی در تیراندازی اشتباهی نیروهای امنیتی مصر، کشته شدند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

نیروهای امنیتی مصر ۱۲ نفر از جمله گردشگران مکزیکی را در یک تیراندازی اشتباهی کشتند.

این تیراندازی در حالی صورت گرفت که نیروهای امنیتی مصر در تعقیب تروریست ها در منطقه ای کویری در غرب مصر بودند.

وزارت امورخارجه مکزیک تایید کرد که دست کم دو نفر از اتباع این کشور کشته شده اند.

مصر در بیانیه ای گفت که کشته شدگان مصری و مکزیکی بودند اما آماری از اینکه چه تعداد از شهروندان هر کشور کشته شده اند، اعلام نکرد.

مصر می گويد، برنامه تور گردشگران از پيش با وزارت جهانگردی این کشور تنظيم نشده بود و خودروی آنها در يک منطقه غيرتوريستی در فرافره هدف حمله نيروهای مصری قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت جهانگردی مصر می گويد آژانس مسافربری مقامات را در جريان اين تور قرار نداده بود و مجوز مناسب نیز نداشته است. وی می افزايد همه تورهای فرافره بايد با هماهنگی وزارت جهانگردی مصر انجام گيرند.

در پی اين حمله سامح شکری، وزير امور خارجه مصر صبح روز دوشنبه در يک تماس تلفنی با همتای مکزيکی خود ضمن ابراز تأسف از کشته شدن دو شهروند مکزيک در خاک مصر، وی را در جريان مشروح واقعه گذاشت و قول داد وزارت کشور تحقيقات لازم و جامع را در اين زمينه انجام دهد.

آقای شکری به همتای مکزيکی خود اطمينان داده است که بقیه شهروندان مکزيک که اکنون در بيمارستان بستری هستند از امکانات کامل پزشکی برخوردارند و اجساد دو قربانی به زودی به مکزيک انتقال داده خواهد شد.

وزارت کشور مصر اعلام کرد چندين خودروی حامل ۲۲ جهانگرد در يک نقطه غير توريستی در بيابان های فرافره در منطقۀ وادی الجديد در عمليات ضد تروريستی پليس و نيروهای ارتش به اشتباه هدف تيراندازی قرار گرفتند. ۱۲ نفر از جمله دو مکزيکی کشته شدند و ۱۰ نفر مجروح شدند.

وزارت کشور مصر می گويد يک تيم از کارشناسان هم اکنون کار تحقيق در زمينه علت واقعی اين حادثه را آغاز کرده است.

XS
SM
MD
LG