لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۹

در زدوخورد نیروهای امنیتی با معترضان در مصر ۳ تن کشته شدند


صدها اسلامگرای مصری روز جمعه در قاهره و دیگر شهرها تجمع کردند و خواهان تحریم همه پرسی به قانون اساسی جدید شدند. در همین حال در زدوخوردهایی با نیروهای امنیتی ۳ تن کشته شدند.

از زمان سرنگونی محمد مرسی در سوم ژوئیه گذشته، طرفداران او هرجمعه تظاهرات اعتراض آمیزی برپا کرده اند. این جمعه آنها همچنین مردم را به تحریم همه پرسی برای تغییراتی درقانون اساسی که در دولت مرسی تدوین شد، فراخواندند.

به گزارش اسوشیتد پرس، در زدوخوردهای روز جمعه در شهراسکندریه، یک دستفروش در حالی که صدها طرفدارمرسی راه پیمایی می کردند هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. یک مقام نظامی گفت روشن نیست چه کسی به او تیراندازی کرد.

معترضین لاستیک های اتومبیل و سطل های زباله را آتش زدند، بمب های آتشزا پرتاب کردند و به سوی نیروهای امنیتی سنگ انداختند. اطلاعیه پلیس حاکی است نیروها گاز اشک آورشلیک کردند و معترضین را به خیابان های فرعی عقب رادند.

در سوئز، در جریان زدوخورد بین اسلامگرایان و نیروهای امنیتی دو تن هدف گلوله قرار گرفتند و جان سپردند، ۷ نفر نیز مجروح شدند.

در ناحیه شهر نصر، در شرق قاهره، معترضین به سوی نیروهای امنیتی سنگ و بطری های خالی پرت کردند. در شهر منیا، در جنوب مصر، معترضین بمب های بنزینی به سوی پلیس انداختند. پلیس با گاز اشک آور پاسخ داد. روز جمعه پلیس دست کم ۷۰ نفر ازطرفداران مرسی را دستگیر کرد و، به گفته مقامات، مقادیری سلاح گرم ومهمات ضبط کرد.
XS
SM
MD
LG