لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۷

وزیر کشور مصر: پلیس حمله به شهروندان را تحمل نخواهد کرد


.
.
چند گروه عمده حقوق بشر در مصر، نقض حقوق بشر توسط نیروهای امنیتی و نیز دستگیری فعالان سیاسی را محکوم کرده اند. وزیر کشور می گوید حمله به شهروندان مصری تحمل نخواهد شد.

بگزارش اسوشیتد پرس، روزشنبه ۱۳ گروه در بیانیه مشترکی روش های خشونت باری را که در هفته های گذشته در دستگیری و بازداست معترضین، از جمله فعالان سیاسی بکار رفته است، محکوم کردند.

در بیانیه گفته می شود نیروهای امنیتی «به تاکتیک های خشن بازگشته اند و فعالان را با ورود به خانه هایشان بدون حکم جستجو دستگیر می کنند.»

در جدید ترین اقدام، دادگاهی در اسکندریه روز پنجشنبه هفت فعال را هر کدام به دو سال زندان محکوم کرد. آنها به ارتکاب جرائمی از جمله اعتراض بدون اجازه و زد و خوردبا پلیس متهم بودند.

در این میان، یک مقام امنیتی روز شنبه در قاهره گفت شمار کشته شدگان جدید ترین زد و خوردها بین معترضین اسلامگرا و نیروهای امنیتی به ۱۷ تن افزایش یافته است.

او همچنین گفت پلیس ۲۵۸معترض را دستگیر و بمب های دستی ، سلاح های گرم، چاقو و کوکتل مولوتف ضبط کرد.

بگفته مقام امنیتی، ۱۷ نفر از نیروهای امنیتی نیز مجروح شدند، معترضین سه خود رو و یک اداره ترافیک را در بندر اسکندریه به آتش کشیدند.

گزارش اسوشیتد پرس حاکی است خیابان های قاهره و شهرهای دیگر روز شنبه اکثرا آرام بودند، و محمد ابراهیم وزیر کشور مصر هشدارداد پلیس حمله به شهروندان را تحمل نخواهد کرد.

او در جریان دیداری از یک مرکز آموزش امنیتی گفت تشکیلات امنیتی اجازه نخواهند داد « یاغیان مصر را به گروگان بگیرند.»
XS
SM
MD
LG