لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۷

پلیس مصر دهها شبه نظامی را دستگیر کرد


در زد و خوردهای پراکنده در چند شهر مصر در روز جمعه چند نفر مجرح شدند. پلیس در روستایی در نزدیکی قاهره به تعقیب شبه نظامیان پرداخت، در همین حال صدها نفر در خاکسپاری یک افسر ارشد پلیس که روز پنجشنبه کشته شد شرکت کردند.

گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از شاهدان حاکی است در ناحیه دوکی در قاهره، زمانی که گروهی به راه پیمایی طرفداران مرسی حمله کردند ۲ نفر مجروح شدند.

خبرگزاری منا گزارش داد در شهر سوئز ۶ نفر جراحاتی برداشتند، در حالی که در اسکندریه پلیس ۳۰ نفر را دستگیر کرد.

پیشتر خبرگزاری فرانسه از ادامه تعقیب شبه نظامیان در روستایی در نزدیکی قاهره خبر داد و به نقل از یک مقام امنیتی گفت از آغاز عملیات سرکوب در بامداد پنجشنبه، ۸۷ مرد، که برخی مسلح بودند، در روستای کرداسه دستگیرشده اند.

او گفت نبرد - که با حمله پلیس و سربازان به روستا در نزدیکی اهرام جیزه - آغاز شد، فرو نشسته است، با این حال نیروهای امنیتی به جستجوی خانه به خانه برای یافتن مظنونین بیشتر ادامه می دهند.

در همین حال در قاهره، صدها سوگوار به سرپرستی ژنرال عبدالفتاح السیسی فرمانده ارتش وحاذم الببلاوی نخست وزیر، در مراسم تشییع و خاکسپاری ژنرال نبیل فرج، معاون رئیس پلیس جیزه شرکت کردند. او بلندپایه ترین افسری است که در موج خشونت از زمان برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری سابق کشته می شود.
XS
SM
MD
LG