لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۳

مصر: عذرخواهی اسراییل کافی نیست


پلیس اسراییل در حال بازرسی از یک اتوبوس اسراییلی که در نزدیکی مرز اسراییل و مصر، مورد حمله شبه نظامیان قرار گرفت. ۱۸ - اوت ۲۰۱۱
پلیس اسراییل در حال بازرسی از یک اتوبوس اسراییلی که در نزدیکی مرز اسراییل و مصر، مورد حمله شبه نظامیان قرار گرفت. ۱۸ - اوت ۲۰۱۱

اهود باراک، وزیر دفاع اسراییل روز شنبه به خاطر مرگ سربازان مصری در جریان درگیری نظامیان اسراییلی با افرادی که گمان می رود از اعضای شبه نظامیان فلسطینی بودند، از مصر عذرخواهی کرد.

آقای باراک گفت اسراییل از مرگ پنج سرباز مصری متاسف است و تحقیقات مشترکی را با ارتش مصر انجام می دهد. درگیری روز پنجشنبه در مرز اسراییل و مصر روی داد.

دولت مصر در واکنش گفت هرچند از عذرخواهی اسراییل استقبال می کند، اما این عذرخواهی «کافی نیست».

خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه به نقل یک بیانیه دولت مصر گزارش داد تاسف اسراییل با ابعاد حادثه و خشم مصری ها از اقدام های اسراییل تناسبی ندارد.

پیشتر دولت مصر که تحت رهبری ارتش این کشور قرار دارد، تهدید کرده بود در اعتراض به کشته شدن سربازان مصری، سفیر مصر از اسراییل را فرا خواهد خواند.

مصر، نظامیان اسراییلی را در این حادثه مقصر دانسته است. به گفته مقام های مصری، اسراییل پیمان صلح ۱۹۷۹ میان دو کشور را نقض کرده است. دولت مصر همچنین گفت «اسراییل باید در مورد کشته شدن نیروهای مصری تحقیق کند و به خاطر اظهاراتی که ادعا می کنند کنترل مصر بر شبه جزیره سینا تضعیف شده است، عذرخواهی کند.»

حادثه روز پنجشنبه با عبور شبه نظامیان به جنوب اسراییل و حمله به اتوبوس های اسراییلی، خودرو ها و نیروهای امنیتی که به صحنه شتافته بودند، آغاز شد. در این رویداد، هشت اسراییلی از جمله ۶ غیرنظامی کشته شدند. نیروهای اسراییلی با شلیک به سمت مهاجمان دست کم پنج نفر از آنان را در نزدیکی مرز مصر و اسراییل کشتند.

XS
SM
MD
LG