لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۴

درگیری پلیس مصر و هواداران اخوان المسلمین در قاهره ۶ کشته بر جا گذاشت


در اثر درگیری بین نیروهای امنیتی مصر و طرفداران محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده آن کشور در قاهره در روز جمعه، دستکم شش تن کشته شدند.

خشونت های امروز که مرگبارترین درگیری در اعتراضات اسلامگرایان در چندین ماه گذشته توصیف شده است، هنگامی روی داد که بیش از ۵۰۰ طرفدار گروه اخوان المسلین در محله طالبیه در جیزه، که بخشی از قاهره بزرگ است، پس از برگزاری نماز عید فطر به راه پیمایی پرداختند.

درگیری بین راهپیمایان از یک سو و شماری از ساکنان محلی از سوی دیگر در گرفت، که به گفته یک مقام پلیس مصر به دنبال تیراندازی شدت گرفت و چهار نفر مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ویدیویی در رسانه های اجتماعی منتشر شده که در آن جمعیتی از تظاهرکنندگان جوان را در مقابله با نیروهای پلیس نشان می دهد.

خبرگزاری دولتی مصر سپس گزارش داد نیروهای پلیس کنترل منطقه - که در نزدیکی جاده اصلی منتهی به اهرام مصر قرار دارد - را به دست گرفته اند. این خبرگزاری همچنین گفت مجموعا شش نفر در درگیری های امروز کشته شدند.

دو سال پس از برکناری محمد مرسی، درگیری های سیاسی در مصر شدت گرفته است. عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری کنونی مصر، سرکوب گسترده ناراضیان را آغاز کرد که تاکنون به مرگ صدها تن و زندانی شدن هزاران نفر منجر شده است.

XS
SM
MD
LG