لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۰

سوء قصد به دادستان کل مصر؛ هشام برکات کشته شد


نیروهای امدادی در کنار خودروهای کاروان حامل هشام برکات دادستان کل مصر که توسط انفجار بمب هدف سو قصد قرار گرفتند - ۸ تیر ۱۳۹۴
نیروهای امدادی در کنار خودروهای کاروان حامل هشام برکات دادستان کل مصر که توسط انفجار بمب هدف سو قصد قرار گرفتند - ۸ تیر ۱۳۹۴

دادستان کل مصر که روز دوشنبه بر اثر شدت جراحات وارده ناشی از یک انفجار در قاهره به بیمارستان منتقل شده بود، جان خود را از دست داد.

کاروان خودرو حامل هشام برکات پیشتر در روز دوشنبه در حین عبور از محله‌ای شلوغ در قاهره هدف سوء قصد قرار گرفت، که او در اثر انفجار بمب به شدت زخمی شد و به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری دولتی مصر، وی در بیمارستان بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفت، اما تلاش پزشکان برای نجات وی به نتیجه نرسید.

دو مامور پلیس و یک رهگذر نیز در اثر این انفجار زخمی شدند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت انفجار روز دوشنبه و سوء قصد به دادستان کل مصر را بر عهده نگرفته است. با این حال به گزارش خبرگزاری رویترز، گروه گمنامی که خود را «مقاومت مردمی گیزا» معرفی می‌کند، در پیامی در فیسبوک مسئولیت حمله امروز را به عهده گرفته است.

آقای برکات ۶۵ ساله، نخستین مقام بلندپایه مصر است که از حدود دو سال پیش و سرنگونی محمد مرسی رئیس جمهوری پیشین مصر، ترور می‌شود.

این حمله در آستانه دومین سالگرد تظاهرات گسترده ضداسلامگراها، که موجب برکناری محمد مرسی توسط ارتش شد صورت گرفت و نیروهای امنیتی مصر در آماده باش کامل قرار داشتند.

XS
SM
MD
LG