لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۹

در اثر واژگونی قایق پناهجویان در سواحل مصر دستکم ۴۳ نفر کشته شدند


مردم در ساحل مدیترانه در انتظار قایق های نیروهای امدادی حامل اجساد و مفقودشگان
مردم در ساحل مدیترانه در انتظار قایق های نیروهای امدادی حامل اجساد و مفقودشگان

یک قایق حامل ۶۰۰ سرنشین پناهجو روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه، در نزدیکی سواحل مصر غرق شد، که در نتیجه آن دست کم ۴۳ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این قایق به مقصد اروپا در حرکت بود که در بندر رشید در سواحل مدیترانه واقع در استان بحیره واژگون شد.

به گفته مقامات مصری تاکنون جسد ۳۱ نفر از قربانیان پیدا شده که شامل ۲۰ مرد، ۱۰ زن، و یک کودک است. گزارشگر رویترز نیز شاهد انتقال ۱۲ جسد دیگر بود که توسط یک قایق ماهیگیری به ساحل آورده شدند.

نیروهای امدادی در منطقه تاکنون موفق شده اند جان ۱۵۴ نفر را نجات دهند. حدود ۴۰۰ سرنشین دیگر این قایق هنوز مفقود هستند و از این رو، بیم آن می رود که شمار قربانیان افزایش یابد.

یک مقام ارشد امنیتی استان بحیره به خبرنگار رویترز گفت، «اطلاعات اولیه بیانگر این است که قایق به دلیل آن که بیش از ظرفیتش مسافر داشته غرق شده است. قایق کج شده و پناهجویان در آب افتادند.»

به گفته مقامات مصر، پناهجویان سوار بر این قایق از کشورهایی چون مصر، سودان، سومالی، و اریتره بودند. شریف اسماعیل نخست وزیر مصر گفته است تمام منابع امدادی کشور در خدمت عملیات نجات مفقود شدگان هستند.

XS
SM
MD
LG