لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۰

آزادی مطبوعات در ونزوئلا


علیرغم پیشرفت های بسیاری که ما در میان کشورهای نیمکره غرب شاهد بوده ایم، دموکراسی هنوز در منطقه ما تهدید می شود. حقوق آزادی بیان، آزادی مطبوعات و اظهار نظر فردی برای ادامه کار دموکراسی های ما اساسی است.

مقامات در ونزوئلا، به تازگی به اقداماتی علیه منتقدین در مطبوعات و کسان دیگری که نارضایی خود را به گونه ای آرام و صلحجویانه ابراز می دارند دست زده اند. صدور حکم دستگیری صاحب یک کانال تلویزیونی محلی به اتهام اظهار نظرهای موهن نسبت به دولت، پیام نیرومندی می فرستد که در آنجا شهروندان آزاد نیستند افکار و نظریاتشان را بیان کنند و در گفت و شنودی باز و شفاف شرکت کنند. بدون این آزادی، تمام حقوق دیگر به خطر می افتد. باید به آزادی بیان و آزادی مطبوعات برای تمام افراد و سازمان های رسانه ای، بدون توجه به فلسفه های سیاسی آنها احترام گذاشته شود.

کشورهای دموکراتیک مسئولیت دارند حمله به اصول دمکوراتیک را در هر کجا که ممکن است اتفاق بیافتد فاش کنند. با چنین کاری، آنها مسلم می سازند که نسل های آینده از همان حقوقی که ما برای خودمان می خواهیم بهره مند خواهند شد. ایالات متحده آمریکا، همراه با سازمان دیده بان حقوق بشر، عفو بین الملل و کمیسیون حقوق بشر قاره آمریکا، نگرانی های خود را از بی میلی آشکار ونزوئلا به رعایت تعهدات خود در منشور دموکراتیک بین کشورهای آمریکایی برای پای بندی به این اصول ابراز داشته است. آمریکا همچنین امیدوار است سازمان کشورهای آمریکایی برای حفاظت از اصول دموکراتیک و آزادی های فردی، منشور را اجرا کند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، در ژوئیه گذشته گفت نگاه کردن به هرکسی که از شما به عنوان این که به تعهدات خود پای بند نیستید انتقاد می کند، آسان است... اما نمی توان اجازه داد نگرانی های سیاسی، آزادی بیان را تضعیف کند. حکمرانان دریک جامعه دموکراتیک به انتقاد سازنده نیاز دارند.

XS
SM
MD
LG