لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۱

آمریکا وعده کمک های بیشتری برای مبارزه با بیماری ابولا داد


آمریکا وعده کمک های بیشتری برای مبارزه با بیماری ابولا داد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا تعهد کرد کمک های بیشتری برای مبارزه با بیماری ابولا در اختیار کشورهای غرب آفریقا قرار دهد.

آقای اوباما این وعده را روز چهارشنبه در کاخ سفید داد. او میزبان رهبران سیرالئون، گینه، و لیبریا​ بود. این کشورها در حال خروج از وضعیت شیوع ابولا هستند.

بیماری ابولا، موجب مرگ بیش از ۱۰ هزار نفر در منطقه غرب آفریقا شده و اینک فروکش کرده است. آقای اوباما در دیدار خود با رهبران آفریقایی گفت: هفته گذشته کمتر از ۴۰ مورد تازه ابولا در کل منطقه مشاهده شد، و این نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی است که در زمینه مبارزه با ابولا بدست آمده است.

تلاش ها برای مبارزه با شیوع ابولا به رهبری آمریکا، شامل اعزام هزاران سرباز آمریکایی برای احداث تأسیسات پزشکی و آموزش پرسنل پزشکی در مقابله با شیوع این بیماری بوده است.

آقای اوباما می گوید کار هنوز تمام نشده است، و او گفت: «اکنون توجه ما به هدف مشترک یعنی رسیدن به نقطه صفر است. ما نباید غرور کاذب داشته باشیم، ویروس ابولا قابل پیش بینی نیست، و ما باید هشیار و مراقب باشیم، و در ضمن جامعه جهانی هم باید در این کار مشارکت کند.»

رئیس جمهوری آمریکا اطمینان داد که ایالات متحده در مبارزه با ابولا در غرب آفریقا، در کنار کشورهای منطقه خواهد بود و به آنها کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG