لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۸

ابولا بیش از آنچه که اول تصور می‌شد از رشد اقتصادی می‌کاهد


یک کارگر بهداشت و درمان در پوشش محافظ قبل از ورود به یک مرکز درمان ابولا در غرب فریتاون، سیرالئون – ۲۴ مهرماه ۱۳۹۳ (۲۴ اکتبر ۲۰۱۴)
یک کارگر بهداشت و درمان در پوشش محافظ قبل از ورود به یک مرکز درمان ابولا در غرب فریتاون، سیرالئون – ۲۴ مهرماه ۱۳۹۳ (۲۴ اکتبر ۲۰۱۴)

حکومت‌های غرب آفريقا مجبور شده اند منابع مالی را از پروژه‌های زیربنایی بيرون کشيده و به فعالیت‌های اورژانس پزشکی منتقل کنند

اپیدمی ابولا تاثیر اقتصادی «آشکار»ی بر لیبریا، سیرالئون و گینه گذاشته است، و رشد اقتصادی را حتی بیشتر از آنچه که اوایل ماه نوامبر برآورد شده بود ضعيف کرده است.

این نتیجه مطالعه‌ای است که توسط بانک جهانی روز سه شنبه ۱۱ آذرماه (۲ دسامبر) منتشر شد. قبل از آغاز بحران ابولا، هر سه کشور قويا در حال رشد بودند.

اکنون انتظار می‌رود لیبریا فقط ۲ و ۲ دهم درصد سالانه رشد می‌کند، و پیش‌بینی رشد سالانه در مورد سیرالئون ۴ درصد است. اين پيش‌بينی‌ها حدود یک سوم نرخی است که قبل از بحران در مورد توسعه اقتصادی اين دو کشور می‌شد. رشد سالانه گینه که پيش از بحران ۴ و نيم درصد بود، اکنون به تنها نیم درصد کاهش يافته است.

تاثیر اقتصادی بیماری و مرگ براثر خانه نشين شدن کارگران و خریداران برای جلوگیری از سرایت چندبرابر شده است. اقتصاد همچنين از کاهش تجارت، سفر و از دست رفتن کارشناسان خارجی در صنايع، بويژه صنايع استخراج معادن، صدمه دیده است.

با افزایش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و کاهش بودجه‌های ملی، درآمدهای مالیاتی نيز نقصان فاحشی يافته و حکومت‌ها را مجبور کرده است منابع مالی را از پروژه‌های زیربنایی بيرون کشيده و به فعالیت‌های اورژانس پزشکی منتقل کنند، و به اين ترتيب تاثیر ابولا ادامه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG