لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۹

بانک جهانی آسيب ابولا بر آفريقا را بين ۳ تا ۴ ميليارد دلار تخمين زد


کارکنان بهداشتی اطراف يک مسجد را در باماکو (مالی) ضدعفونی می کنند --۲۳ آبان ۱۳۹۳ (۱۴ نوامبر ۲۰۱۴)
کارکنان بهداشتی اطراف يک مسجد را در باماکو (مالی) ضدعفونی می کنند --۲۳ آبان ۱۳۹۳ (۱۴ نوامبر ۲۰۱۴)

از ۱۴۱۳۳ مبتلا به ابولا ۵۱۷۷ نفر جان خود را عمدتا در سه کشور به‌شدت آسيب ديده از دست داده اند

اقتصاددان ارشد بخش آفريقای بانک جهانی روز چهارشنبه گفت، بانک جهانی در حال حاضر پیش‌بینی می‌کند تاثیر بیماری همه‌گیر ابولا بر اقتصاد غرب آفریقا به حدود ۳ تا ۴ میلیارد دلار برسد. اين ميزان بسيار پائين‌تر از آسيبی است که در بدترين حالت حدود ۳۲ میلیارد دلار تخمين زده شده بود.

فرانسيسکو فريرا، در بخش پرسش و پاسخ پس از ايراد سخنرانی، گفت، «به دليل موفقيت در مهار اپيدمی در برخی از کشورها، ريسک بدترين مورد تاثير اقتصادی اکنون کاهش يافته است. ضريب خطر به صفر نرسيده است زيرا هنوز به سطح بالايی از آمادگی و تمرکز نياز هست.»

در گزارشی که در ماه اکتبر درباره احتمال تاثير اقتصادی اپیدمی ابولا منتشر شد، بانک جهانی گفته بود که اگر این ویروس به طور قابل توجهی در خارج از کشورهای کانونی گینه، سیرالئون و لیبریا گسترش يابد، بالقوه می‌تواند با مختل کردن تجارت فرامرزی و گردشگری دهها میلیارد دلار برای آفریقا هزینه دربرداشته باشد.

بانک گفته بود، پاسخ جهانی درسطح بالايی برای جلوگیری از وقوع بدترین سناریو مورد نیاز است، و از آن پس سازمان ملل متحد تلاش‌های بین‌المللی برای ارسال پرسنل پزشکی بیشتری به منطقه ابولا و افزایش بودجه برای مبارزه با بدترین شیوع ثبت شده اين ویروس کشنده را رهبری کرده است.

آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت از ميزان تلفات که روز ۲۳ آبان منتشر شد، می‌گويد از ۱۴۱۳۳ مبتلا به ابولا ۵۱۷۷ نفر جان خود را عمدتا در سه کشور به‌شدت آسيب ديده از دست داده اند.

XS
SM
MD
LG