لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۰

آلبوم جدید «ابی» با نام «لاله زار» منتشر شد


آلبوم جدید «ابی» خواننده سرشناس ایرانی با عنوان «لاله زار» منتشر شد. این آلبوم مجموعه ای با ۱۰ ترانه است که با همکاری تعدادی از هنرمندان جوان تولید شده است.

این نخستین آلبوم ابی در پنج سال اخیر است؛ دورانی که با برگزاری دو تور بزرگ جهانی و برگزاری کنسرت های بسیاری در گوشه و کنار جهان همراه بود.

لاله زار نسبت به آثار گذشته این هنرمند تفاوت هایی اساسی دارد. تمامی ترانه ها را «یغما گلرویی» سروده و موسیقی آن نیز ساخته «اشکان دباغ» است. هر دوی این هنرمندان ساکن تهران هستند و از این رو، این آلبوم ماحصل همکاری هنرمندان ایرانی درون مرزی و برون مرزی است.

به گفته تهیه کنندگان این آلبوم، ابی با دقت و وسواس زیادی ترانه ها و ملودی ها را انتخاب کرده است و تمامی مراحل ضبط و تنظیم این پروژه موسیقایی با نظارت مستقیم او صورت گرفته است.

آنها یادآور می شوند، هر چند که ترانه ها سروده شاعر است و ملودی ها را نیز آهنگساز ساخته است، ولی آنها عواطف و احساسات شخصی ابی را بیان می کنند و او با اجرای این آثار، گوشه هایی از زندگی و تجربیات هفتاد ساله خود را با طرفدارانش به اشتراک می گذارد.

این آلبوم از طریق سایت های موسیقی و بصورت رایگان در دسترس علاقمندان است.

«کوچه نسترن»، نخستین موزیک ویدئوی آلبوم لاله زار که پیش از رونمایی از این آلبوم منتشر شد، اثری بحث انگیز درباره کشته شدگان جنگ ایران و عراق است که انتشار آن با واکنش های زیادی در شبکه های اجتماعی همراه بود.

ابی در پاسخ به ادعای نشریات و سایت های حکومتی ایران که او را جنگ طلب معرفی کرده اند، می گوید: «من يكی از صلح طلب ترين انسانهای روی زمين هستم. اين روند كافيست؛ مردم ما خسته و ستم ديده اند، ديگر نخواهيد توانست يک جنگ هشت ساله كه از آن هيچ به كشورم و مردمش نرسيد جز ويرانی و مرگ، را برای يک مشت آقا و آقازاده در مشت بگيريد و از آن سوء استفاده كنيد. پايمال كردن حق و حقوق ايرانی بايد به پايان برسد.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG