لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۲

استقبال پاپ از تفاهم اتمی لوزان در سخنرانی عید پاک


پاپ در واتیکان - ۱۶ فروردین ۱۳۹۴
پاپ در واتیکان - ۱۶ فروردین ۱۳۹۴

مسیحیان سراسر جهان صرفنظر از کاتولیک یا پروتستان بودنشان روز یکشنبه با رفتن به کلیساها و شرکت در مراسم مذهبی، عید پاک را گرامی داشتند.

در میدان سنت پیترز واتیکان، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان در مراسم ویژه ای برای هزاران نفر سخنرانی کرد و خواستار برقرار صلح در جهان شد.

پاپ فرانسیس در سخنان خود همچنین از تفاهم هسته ای اخیر ایران و قدرت های جهانی در لوزان استقبال کرد و آن را فرصتی برای امن تر شدن جهان خواند.

پاپ گفت: «به خدای بخشنده توکل می کنیم تا چارچوب تفاهم اخیر در لوزان گامی قطعی باشد در جهت امنیت بیشتر و تحکیم برادری و اخوت در جهان.»

پاپ فرانسیس همچنین برای ۱۴۸ قربانی حمله اسلامگرایان الشباب به دانشگاه گاریسای کنیا و دیگر قربانیان خشونت علیه مسیحیان در سراسر جهان دعا و از خشونت و درگیری در لیبی​ یمن​ سوریه ​ عراق ​ نیجریه و دیگر نقاط جهان بشدت ابراز تاسف کرد.

او گفت: «برادران و خواهران، عید پاکتان مبارک...از عیسی مسیح می خواهیم از درد و رنج خواهران و برادرانی که بخاطر مسیحی بودن مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و کسانی که بخاطر درگیری ها و خشونت ها با بی عدالتی روبرو هستند، بکاهد، کسانی که تعدادشان هم کم نیست.» این مراسم در حین بارش باران برگزار شد.

XS
SM
MD
LG