لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۵

یک مظنون دیگر در رابطه با تیراندازی به سیاستمدار اسپانیایی دستگیر شد؛ مظنون، یک فرانسوی با تابعیت تونس است


مقامات اسپانیا روز چهارشنبه ۳۰ خرداد اعلام کردند یک مظنون دیگر در رابطه با تیراندازی به آلخاندرو ویدال کوادراس، رهبر سابق حزب مردمی کاتالونیا، در هلند دستگیر شده است.

مظنون، یک فرانسوی با تابعیت تونسی است که سابقه جنایی دارد و به گفته پلیس اسپانیا، ششمین فردی است که در رابطه با این سوءقصد دستگیر شده است. یکی دیگر از مظنونان در کلمبیا دستگیر شده بود.

دستگیری مظنون در هلند بر اساس حکم بین‌المللی صادر شده توسط دادگاه اسپانیا انجام شد. پلیس اسپانیا با استفاده از تصاویر دوربین‌های مداربسته منطقه، این مظنون را شناسایی کرده بود.

آلخاندرو ویدال کوادراس، که بین سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ نایب رئیس پارلمان اروپا بود، آبان سال گذشته در مادرید مورد سوءقصد قرار گرفت. او قویا معتقد است «رژیم ایران» مسئول این اقدام است.

ویدال-کوادراس که ارتباط نزدیکی با «شورای ملی مقاومت ایران» دارد، جمهوری اسلامی را به دست داشتن در این سوءقصد متهم کرده است. او با اطمینان می‌گوید که «رژیم ایران» پشت این حمله بوده اما هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا ندارد.

آلخاندرو ویدال کوادراس در آبان سال گذشته در مادرید مورد سوءقصد قرار گرفت و قویا معتقد است «رژیم ایران» مسئول این اقدام است.

کوادراس، ۷۹ساله، آبان گذشته حین پیاده‌روی هدف حمله مسلحانه قرار گرفت که در اثر این حمله فکش شکست و گلوله با فاصله کمی از گردن و مغز او، عبور کرد.

جمهوری اسلامی، ویدال کوادراس را اکتبر سال ۲۰۲۲ در لیست سیاه تحریم‌ها قرار داده بود.

XS
SM
MD
LG