لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۴

ژنرال دانفورد: استراتژی آمریکا علیه داعش ابعادی جهانی خواهد گرفت


ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح (چپ) و جیم متیس وزیر دفاع ایالات متحده - ۲۱ ژانویه ۲۰۱۷
ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح (چپ) و جیم متیس وزیر دفاع ایالات متحده - ۲۱ ژانویه ۲۰۱۷

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا روز پنجشنبه گفت گزارش بازبینی استراتژی ایالات متحده برای شکست گروه داعش، که با هدایت وزارت دفاع صورت گرفته است، با گزینه‌هایی نه تنها برای تسریع عملیات نظامی علیه داعش، بلکه برای مقابله با القاعده و دیگر گروه‌های افراطی ورای سوریه و عراق، به رئیس جمهوری ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال جوزف دانفورد با بیان این که هدف از این بازبینی تنظیم برنامه‌ای فراگیرتر برای مقابله با تهدید افراطگرایی خشن است، گفت «این تهدیدها شامل اعزام پیکارجویان از دهه‌ها کشور مختلف برای بی‌ثبات کردن جاهایی مثل عراق و عراق سوریه است.»

به گفته این مقام ارشد نظامی آمریکا، شمار پیکارجویان خارجی که در کنار گروه‌های افراطی در عراق و سوریه می‌جنگند، حدود ۴۵ هزار نفر برآورد شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز ۲۸ ژانویه به نهادها و وزارتخانه‌های مربوطه دستور داد تا ظرف ۳۰ روز گزارشی از ارزیابی‌های خود درباره استراتژی کنونی واشنگتن در جنگ علیه داعش و نحوه شکست آن گروه افراطی را، به همراه پیشنهادات خود برای اصلاح و تقویت این استراتژی، ارائه کنند.

به نوشته آسوشیتدپرس، جیم متیس وزیر دفاع آمریکا قرار است هفته آینده گزارشی را در این زمینه به کاخ سفید ارائه کند. با این حال، با توجه به این که مشاور امنیت رئیس جمهوری به تازگی انتخاب شده، مشخص نیست پرزیدنت ترامپ تا چه اندازه بتواند به سرعت در این مورد اقدام کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG