لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۶

هوايپماهای بدون خلبان ۸ ستيزه جو را در پاکستان کشتند


هوايپماهای بدون خلبان ۸ ستيزه جو را در پاکستان کشتند
هوايپماهای بدون خلبان ۸ ستيزه جو را در پاکستان کشتند

مقامات پاکستان می گويند يک حمله موشکی که به آمريکا نسبت داده می شود دست کم ۸ ستيزه جو که بعضاً شهروندان آلمان بودند را در منطقه شمال غربی پاکستان، کشته است.

مقامات می گويند يک هواپيمای بدون خلبان دو موشک را اواخر دوشنبه به ساختمانی در شهر ميرعلی در شمال وزيرستان، شليک کرده است. گفته می شود برخی از ستيزه جويان شهروندان آلمان بوده اند.

شمال غربی پاکستان بعنوان منشاء توطئه های تروريستی مرتبط با القاعده است که در شهرهای اصلی بريتانيا، فرانسه و آلمان، به اجرا گذاشته می شوند.

آمريکا شمار هوايپماهای بدون خلبانی که ستيزه جويان مرتبط با القاعده و طالبان را در منطقه قبيله ای پاکستان هدف می گيرند، با ۲۱ حمله در ماه سپتامبر، افزايش داده است. آمريکا اين حملات را که از نظر پاکستان تجاوز به حريم آن کشور محسوب می شود، تأييد نميکند.

طالبان پاکستانی مسؤليت حملات روز دوشنبه را به ۲۰ تانکر نفتکش که برای نيروهای ناتو در افغانستان سوخت حمل می کردند، به عهده گرفته است. گروه ستيزه جوی طالبان پاکستانی می گويد اين اقدام قصد تلافی جويی را نسبت به حملات هواپيماهای بدون خلبان داشته است و اين عمليات تا زمانی که کاروان های سوخت متوقف نشده اند، ادامه خواهند يافت.

XS
SM
MD
LG