لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۰

خانواده پاکستانی: «حملات پهپادها را متوقف کنید»


نبیلا رحمان، ۹ ساله، نقاشی اش را به دست دارد که نشان می دهد مادربزرگش در حمله پهپادی آمریکا کشته شده. واشنگتن، ۲۹ اکتبر ۲۰۱۳
نبیلا رحمان، ۹ ساله، نقاشی اش را به دست دارد که نشان می دهد مادربزرگش در حمله پهپادی آمریکا کشته شده. واشنگتن، ۲۹ اکتبر ۲۰۱۳

الن گریسن، نماینده کنگره و میزبان جلسه شهادت این خانواده گفت شنیدن سخنان قربانیان حملات برای امنیت ملی آمریکا مهم است.

یک خانواده پاکستانی روز سه شنبه ۲۹ اکتبر در کنگره آمریکا حضور یافتند و پیرامون وقایعی شهادت دادند که ناشی از حمله پهپاد آمریکایی در ناحیه وزیرستان شمالی در پاکستان بوده است.

سرپرست این خانواده که رفیق رحمان نام دارد و آموزگار است، می گوید مادرش در این حمله که اکتبر گذشته انجام شده کشته شده و فرزندانش طی این حمله مجروح شده اند.

آقای رحمان فرزندانش را که می گوید طی حمله با این پهپاد آسیب دیده اند، همراه خود به کنگره آورده بود. وی طی شهادت خود در برابر اعضای کنگره آمریکا گفت: «می خواهم به آمریکا بگویم که زنان و کودکان منطقه ای که من در آن زندگی می کنم، از حملات پهپادی بیم دارند و روزگار خود را با اضطراب روی دادن این حملات می گذرانند، تا حدی که از مدرسه رفتن بازمانده اند.»

رحمان در خصوص حضور روز سه شنبه خود در کنگره طی گفت و گویی با صدای آمریکا توضیح بیشتری داد، بر آسیب دیدن یا کشته شدن غیرنظامیان بی دفاع در حملات پهپادی تاکید کرد و گفت که وی و خانواده اش هیچ گونه ارتباط یا وابستگی به هیچ گروه شبه نظامی یا افراط گرای اسلامی ندارند.

صدمات جبران ناپذیری که خانواده رحمان بر اثر حمله پهپادهای آمریکایی دیده اند، هفته گذشته در گزارشی که عفو بین الملل در این خصوص تهیه و منتشر کرد، نیز مطرح شده است.

الن گریسن، نماینده دموکرات کنگره آمریکا از ایالت فلوریدا، میزبان جلسه روز سه شنبه کنگره بود که خانواده رحمان طی آن به ادای توضیح و شهادت پرداختند.

آقای گریسن در پی برگزاری جلسه شهادت خانواده رحمان، گفت که برگزاری این دست جلسات در کنگره، و شنیدن شهادت قربانیان یا بازماندگان حملات پهپادی، ضروری، و برای امنیت ملی آمریکا نیز از اهمیت درخور توجهی برخوردار است.

زبیر رحمان، فرزند رفیق رحمان، گفت:«می خواهم حملات پهپادی آمریکا پایان یابد، چون طی آنها انسان های بی گناه کشته می شوند. مردم آمریکا باید به آقای اوباما بگویند که این گونه حملات باید متوقف شود چون در آنها شهروندان عادی کشته می شوند.»
XS
SM
MD
LG