لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۳

پرزیدنت ترامپ از تامین انسولین ارزان برای سالمندان آمریکایی مبتلا به دیابت خبر داد


کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد، سالمندان آمریکایی مبتلا به بیماری دیابت با ثبت نام در برنامه های بهداشتی «مدیکر»، از سال آینده می‌توانند انسولین مورد نیاز خود را با پرداخت هزینه ماهانه ۳۵ دلار دریافت کنند.

به گزارش رادیوی ملی آمریکا «ان پی آر»، گزینه های جدید برای کاهش هزینه های انسولین، نتیجه توافق دولت پرزیدنت دونالد ترامپ با تولیدکنندگان انسولین و شرکت های بزرگ بیمه است.

رئیس جمهوری آمریکا ضمن اعلام این خبر در «رز گاردن» کاخ سفید، آن‌ را روز بزرگی برای سالمندان توصیف کرد.

او به گردآوری تمامی طرف‌های ذینفع، یعنی شرکت‌های بیمه، تولید‌کنندگان و سایر عوامل کلیدی، برای حصول این توافق اشاره کرد و گفت که این امر موجب عرضه انسولین با هزینه‌ای ثابت، پایدار، و ارزان برای سالمندان آمریکایی شده است.

پرزیدنت دونالد ترامپ مدت‌ها است برای کاهش هزینه‌های دارو و نسخه‌های پزشکی در آمریکا تلاش می‌کند ولی در این زمینه با کنگره آمریکا به توافق نرسیده است و طرفین به راهکار مشترکی دست نیافته‌اند.

دموکرات‌ها سال گذشته لایحه‌ای را در مجلس نمایندگان تصویب کردند که در آن، دولت مسئول مذاکره برای کاهش قیمت‌های داروهای گران‌قیمتی است که به هزینه‌های دیگر کشورها وابسته است.

در حالی که برخی از جمهوریخواهان سنا از برنامه معتبرتری برای محدود کردن هزینه‌های تجویزی «مدیکر» حمایت کرده اند، برخی دیگر مخالف دخالت در بازار هستند.

به گفته کاخ سفید، بیش از ۳ میلیون نفر در برنامه بهداشتی مدیکر، از انسولین برای کنترل دیابت استفاده می‌کنند که به این ترتیب می‌توانند به داروی مورد نیاز خود با قیمت ارزان‌تری دسترسی داشته باشند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG