لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۴

پرزیدنت ترامپ: صدور حکم گناهگار بودن هاروی واینستین حاوی «پیامی بسیار قوی» است


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه گفت که گناهکار شناخته شدن «هاروی واینستین» به تجاوز و اقدام جنسی مجرمانه، حاوی «پیامی بسیار قوی» است.

به گزارش نیویورک پست، در طول یک کنفرانس مطبوعاتی در هند، از رئیس جمهوری آمریکا در مورد این تهیه‌کننده ثروتمند و مقتدر هالیوود - که روز دوشنبه هیئت ژوری (در دیوان عالی منهتن نیویورک) او را گناهکار شناخت - پرسیدند.

آقای ترامپ گفت: «به نظر من این برای زن‌ها خیلی خوب بود. پیروزی بزرگی بود که پیامی نیرومند فرستاد؛ یک پیام بسیار بسیار نیرومند.»

پرزیدنت ترامپ ادامه داد: «همانطور که می‌دانید، من هیچوقت از هواداران هاروی واینستین نبودم. در حقیقت او [واینستین] گفته بود که سخت تلاش خواهد کرد تا من را در انتخابات شکست دهد. نتیجه این تلاش او چه بود؟»

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: «من اطلاع زیادی در مورد این پرونده ندارم؛ چون همان طور که می‌دانید تقریباً همه ساعات روز، همه دقایق روز، در سفر و جسله و ملاقات بوده‌ام. من فرصت زیادی برای دنبال کردن این ماجرا نداشته‌ام.»

هاروی واینستین در ارتباط با اتهام تجاوز درجه سه و اقدام جنسی مجرمانه درجه یک مجرم شناخته شد. ولی در اتهامات جدی‌تر، یعنی دو فقره اتهام به تعارض جنسی تجاوزکارانه، تبرئه شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG