لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۴

انصراف دالی پارتون از نامزدی عضویت در تالار مشاهیر موسیقی «راک اند رول»


دالی پارتون
دالی پارتون

دالی پارتون، خواننده نامدار آمریکایی، از نامزدی برای عضویت در تالار مشاهیر موسیقی «راک اند رول» انصراف داد.

او دوشنبه در بیانیه‌ای که در حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، گفت که «چنین حقی را به دست نیاورده است» که عضو تالار مشاهیر موسیقی راک اند رول باشد.

دالی پارتون که نماد موسیقی کانتری است و در تالار مشاهیر این سبک موسیقی عضویت دارد، گفت که نمی‌خواهد با حضور خود در فهرست نامزدهای این دوره، از شانس سایر نامزدهای ورود به تالار مشاهیر موسیقی راک اند رول کاسته شود.

او ضمن قدردانی از نامزدی خود گفت که ترجیح می‌دهد تا کنار برود تا موقعیت در اختیار سایر هنرمندانی قرار بگیرد که در فهرست نهایی نامزدها حضور دارند.

از هنرمندانی که در هر دو تالار مشاهیر موسیقی کانتری و راک اند رول حضور دارند می‌توان به برندا لی، جانی کش، الویس پریسلی، چت اتکینز، ‌و هنگ ویلیامز اشاره کرد.

دالی پارتون ماه گذشته همراه با هنرمندانی مانند لیونل ریچی، امنم، و دوران دوران برای نخستین بار به فهرست نهایی نامزدهای تالار مشاهیر موسیقی راک اند رول راه یافت.

این سازمان در شهر کلیولند ایالت اوهایو، امسال هفده هنرمند را برای ‌ورود به تالار مشاهیر موسیقی راک اند رول نامزد کرده است که در نهایت هفت یا هشت هنرمند برگزیده می‌شوند.

هر چند که عضویت در این تالار افتخار بزرگی برای هنرمندان محسوب می‌شود، ولی ظاهرا دالی پارتون با توجه به این که در عرصه موسیقی راک فعالیتی نداشته است، از حضور در تالار مشاهیر این سبک موسیقی انصراف داده است.

او در بیانیه خود می‌گوید که امیدوار است که در آینده یک آلبوم موسیقی راک اند رول منتشر کند، زیرا «همسرش علاقه زیادی به این سبک موسیقی» دارد.

تالار مشاهیر موسیقی راک اند رول در سال ۱۹۸۳ و با هدف قدردانی از دستاوردهای هنرمندان راک و سایر سبک‌های موسیقی راه‌اندازی شد.

XS
SM
MD
LG