لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۸

گفتگوی ژاپن و امارات در زمینه فناوری و تغییرات اقلیمی 


دیدار نخست وزیر ژاپن از امارات متحده عربی
دیدار نخست وزیر ژاپن از امارات متحده عربی

ژاپن و امارات متحده عربی در جریان بازدید فومیو کیشیدا، نخست وزیر این کشور از منطقه، به گفتگو درباره همکاری در زمینه فناوری و تغییرات اقلیمی پرداختند.

وزارت امور خارجه ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرد: «کیشیدا، روز دوشنبه ۲۶ تیرماه با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات در ابوظبی دیدار کرد و آنها در طول این دیدار، به توافق جدیدی در زمینه شراکت نوآوری ژاپن و امارات دست یافتند.»

بر اساس بیانیه‌ای که اواخر روز دوشنبه منتشر شد، این مشارکت شامل «یک ابتکار جدید برای تسریع امنیت انرژی» و همچنین «چارچوبی برای امارات متحده عربی برای همکاری و سرمایه گذاری در فناوری تراشه و باتری در ژاپن» بوده است.

دو رهبر همچنین در بیانیه مشترکی اعلام کردند که هر دو کشور به تحقق هدف «کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۵۰ به صفر» متعهد بوده و بر نقش «هیدروژن پاک و مشتقات آن از جمله آمونیاک در تسریع انتقال انرژی» تاکید کردند.

ژاپن فعالانه در حال توسعه فناوری‌های انرژی سبز و تجدیدپذیر است و قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ کربن‌صفر شود. کیشیدا همچنین به ترویج دانش و تجربه ژاپن در این زمینه جهت انتقال به کشورهای تولید کننده انرژی که متعهد شده‌اند تا پیش از کنفرانس ماه نوامبر «کوپ۲۸» در دبی، به سمت کربن صفر حرکت کنند، خواهد پرداخت.

امارات دومین ایستگاه از سفر کیشیدا در این منطقه با هدف «تأمین امنیت منابع انرژی و ترویج فناوری سبز» بود.

XS
SM
MD
LG