لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۹

گزارش: فعالان اصلاح قانون مهاجرت پيروزی مهم سه سناتور دموکرات را مديون آراء لاتين تبار ها می دانند


گزارش: فعالان اصلاح قانون مهاجرت پيروزی مهم سه سناتور دموکرات را مديون آراء لاتين تبار ها می دانند
گزارش: فعالان اصلاح قانون مهاجرت پيروزی مهم سه سناتور دموکرات را مديون آراء لاتين تبار ها می دانند

اتحاديه ها و گروههای حامی اصلاحات قانون مهاجرت در ايالات متحده حضور يکپارچه لاتين تبار ها در انتخابات ميان دوره ای آمريکا را نشانگر نياز به اصلاحات فوری در قوانين مهاجرت، تلقی می کنند.

فعالان اصلاح قانون مهاجرت می گويند دموکراتهايی که برای پيشبرد اصلاح اين قانون در کنگره مبارزه کرده اند پاداش خود را از طريق آراء لاتين تبارها دريافت کرده و جمهوريخواهانی که با ايجاد مانع راه ديگری را گزيده اند در انتخابات ميان دوره ای از سوی اين اقليت، تنبيه شدند.

پيروزی مهم سه سناتور دموکرات در ايالتهای نوادا کاليفرنيا و کلرادو را بايد مديون آراء لاتين تبار ها دانست که ۶۸ در صد آنان در نوادا و ۶۸ درصدشان در کاليفرنيا به نامزدهای دموکرات، رأی دادند.

در حاليکه رقبای جمهوريخواه که از قوانين سفت و سخت مهاجرت نظير قانون جنجال برانگيز ايالت آريزونا حمايت می کنند تنها ۳۰ درصد از آراء لاتين تبارها را در نوادا و ۲۸ درصد آنرا در کاليفرنيا کسب کردند.

در هر دو ايالت رأی دهندگان لاتين تبار ۱۵ تا ۲۰ درصد کل رأی دهندگان را تشکيل دادند که می توانست کرسی های سنا را در اختيار حزب ديگر قرار دهد. در حاليکه هر دو حزب جمهوريخواه و دموکرات رقابت سختی را در سال ۲۰۱۲ در انتخابات رياست جمهوری خواهند داشت، رأی لاتين تبار ها می تواند برای هر يک از آنان سرنوشت ساز باشد.

تحليلگران می گويند جمهوريخواهان اين فرصت را دارند تا با روی خوش نشان دادن برای يافتن راه حلی برای مسأله مهاجرت از آراء لاتين تبار ها برخوردار باشند. با اينحال فعالان اصلاح قوانين مهاجرت با درک مشکلاتی که در راه کنگره آينده در مورد اصلاح همه جانبه قوانين مهاجرت وجود دارد انتظار دارند دموکراتها حداقل با پيش کشيدن بحث چنين اصلاحاتی در سال آينده بتوانند آراء لاتين تبارها را برای خود در رقابتهای سال ۲۰۱۲ حفظ کنند.

دموکراتها و در رأس آنها هری ريد، رهبر اکثريت در سنای آمريکا، در نظر دارند در ماه آينده لايحۀ «دريم» را در صحن سنا به رأی بگذارند .لايحه ای که در صورت تصويب به فرزندان مهاجران غيرقانونی که در سنين کمتر از ۱۵ سال وارد آمريکا شده و ۵ سال در اين کشور اقامت داشته اند در صورت گذراندن يک دوره ۲ ساله در کالج و يا استخدام در ارتش آمريکا، کارت سبز اقامت خواهد داد.

XS
SM
MD
LG