لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۳

دبی واسرمن شولتس: ایالات متحده همیشه حامی دموکراسی و حقوق بشر است


دبی واسرمن شولتس نماینده ایالت فلوریدا در مجلس نمایندگان
دبی واسرمن شولتس نماینده ایالت فلوریدا در مجلس نمایندگان

دبی واسرمن شولتس، نماینده ایالت فلوریدا در مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دمکرات، در مصاحبه‌ای با صدای آمریکا گفت که ایالات متحده همیشه و همواره از دموکراسی و حقوق بشر حمایت می‌کند.

شولتس در این مصاحبه اعلام کرد که در جلسه مجلس نمایندگان آمریکا، فهرستی از افرادی که به دلیل عقیده دینی خود تحت تعقیب و آزار قرار دارند، منتشر شد. او حمایت قاطع از حقوق بشر و ایستادگی در مقابل سرکوب، به ویژه سرکوب دینی را بسیار مهم دانست.

این عضو مجلس نمایندگان آمریکا که خود را متعلق به جامعه یهودیان خواند، گفت: «یهودیان هزاران سال است که تحت تعقیب و سرکوب قرار داشته‌اند. حالا جهان شاهد اجرای آن در اسرائیل و اقدامات تروریستی و وحشیانه حماس است.»

واسرمن شولتس ضمن حمایت از سخنان جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، درباره کنار ننشستن آمریکا در برابر عملیات تروریستی علیه اسرائیل یا اوکراین، گفت: «رئیس جمهور آمریکا گفت که اجازه نخواهد داد حاکم ستمگری مانند پوتین یا تروریستی مانند حماس به این عملیات کشتار وحشیانه دست بزند و به یک کشور مستقل تجاوز کند.»

او در ادامه افزود: «این بسیار مهم است که بدانیم تعقیب و آزار دینی هیچگاه توقف نمی‌کند و ایستادگی در مقابل آن و اطمینان از این که مردم فرصتی برای آزادی دینی و بیان داشته باشند هم نباید هیچ‌وقت متوقف بشود.»

پیش از این، اف‌بی‌آی اعلام کرده بود که در هفته پس از حملات حماس در اسرائیل، شاهد افزایش لفاظی‌های تهدیدآمیز علیه جوامع یهودی و مسلمان در ایالات متحده بوده است. این نهاد اطلاعاتی احتمال می‌دهد که حماس یا سایر گروه‌های افراطی از درگیری‌ها در خاورمیانه برای فراخوان یا برنامه‌ریزی حملات در آمریکا سوءاستفاده کنند.

یکی دیگر از مقامات ارشد اف‌بی‌آی هم گفت اکثر تهدیداتی که این آژانس به آنها پاسخ داده است قابل اعتماد نیستند، با این حال، اف‌بی‌آی همه تهدیدها را جدی می‌گیرد.

XS
SM
MD
LG