لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۷

جلسه استماع در مجلس نمایندگان؛ جمهوری اسلامی تهدیدی جدی برای امنیت آمریکا


جلسه استماعی در مجلس نمایندگان آمریکا با حضور چهار شاهد حقیقی و حقوقی در روز چهارشنبه ۳ آبان برگزار شد.

در این جلسه، نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا از جمله مارک گرین، رئیس کمیته امنیت داخلی کنگره و آگوست فلوگر، رئیس کمیته فرعی مبارزه با تروریسم، هشدار دادند که رژیم ایران در حال افزایش فعالیت‌های مخرب‌ خود است.

گرین گفت که رژیم ایران برای سال‌ها از گروه‌های نیابتی مختلف از جمله حماس حمایت مالی، نظامی، سیاسی و دیپلماتیک کرده است «رژیم ایران عضله و پولی است که این حکومت ترور را تقویت می کند». وی در مورد مساله حفاظت از مرزهای ایالت متحده در دولت جو‌بایدن هشدار داد و گفت ایران از گروه های تروریست «برای حمله به شهروندان و منافع اسرائیلی و آمریکایی در سراسر جهان، از جمله در حیاط خلوت ما استفاده می‌کند».

گرین هشدار داد که رژیم ایران به دنبال انجام حملات سایبری به دولت‌های ایالتی و محلی و بخش خصوصی است و «در صدد ترور افراد در ایالات متحده از جمله مقامات سابق دولت ترامپ بوده است».

فلوگر نیز با تایید سخنان گرین گفت که رژیم ایران سعی کرده از نقاط ضعف مرز جنوب غربی ایالات متحده سوء استفاده کند. او هشدار داد که این خطر وجود دارد که تروریست‌ها، از جمله آنهایی که توسط رژیم ایران حمایت می‌شوند، از آسیب‌پذیری‌های آشکار استفاده کنند و حملاتی را در کشور انجام دهند.

فلوگر همچنین ضمن تشریح فجایع انسانی و نقش تهدید‌آمیز جمهوری اسلامی در تهاجم تروریستی حماس به اسرائیل، از گسترش یهودی‌ستیزی اظهار نگرانی کرده و گفت: «امیدوارم ملت ما گرد هم بیاید و از متحد ضروری ما، اسرائیل، و جوامع یهودی در سراسر جهان که در این دوران سخت غمگین هستند، حمایت کند.»

فلوگر تاکید کرد که تامین امنیت برای مردم یهود و دولت اسرائیل غیرقابل مذاکره است.

مسیح علی نژاد، فعال حقوق زنان نیز یکی از از چهار شاهدی بود که در این جلسه استماع حضور داشت. او در سخنانش ضمن اشاره به آرمیتا گراوند، دختر ۱۶ ساله ای که به دلیل امتناع از داشتن حجاب در اماکن عمومی در کما است و با بر شمردن تهدیدهای جانی از سوی جمهوری اسلامی و عوامل آن گفت: «اخیراً پس از اینکه من علناً حمله وحشیانه به اسرائیل را محکوم کردم، اکنون می‌توانید حماس را هم به این لیست اضافه کنید».

او گفت که رژیم ایران یک تهدید جدی نه تنها برای همسایگان منطقه‌ای بلکه برای آمریکایی‌ها در خاک ایالات متحده است. علی نژاد پیشنهاد کرد که یک دفتر اختصاصی در سازمان مجری قانون مناسب برای نظارت بر تهدیدات ایران در آمریکا و محافظت از آمریکایی‌ها برابر نفوذ فیزیکی و سایبری رژیم ایران ایجاد شود.

XS
SM
MD
LG