لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۹

صدور حکم اعدام برای عامل حمله به سه معمم در مشهد


حمله با چاقو به سه معمم در حرم امام هشتم شیعیان در مشهد (آرشیو)
حمله با چاقو به سه معمم در حرم امام هشتم شیعیان در مشهد (آرشیو)

سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران می‌گوید برای متهم حمله به سه معمم شیعه در صحن آرامگاه امام هشتم شیعیان در مشهد حکم اعدام صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران، مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه، روز سه‌شنبه ۱۷ خرداد در نشست رسانه‌ای با اعلام این خبر گفت، حکم عبداللطیف مرادی، متهم این پرونده، به درخواست وکیل او برای «فرجام‌خواهی» به دیوان عالی ارجاع شده است.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که یکم خرداد در دادگاه انقلاب اسلامی مشهد به ریاست هادی منصوری برگزار شد، فردی به نام «عبداللطیف مرادی مشهور به عبداللطیف السلفی فرزند محمدطاهر، تبعه افغانستان» به «محاربه» از طریق «کشیدن سلاح بر روی مردم به قصد ازهاق نفس و ایجاد رعب و وحشت» متهم شد.

شانزدهم فروردین در محوطه حرم در مشهد به سه معمم شیعه با چاقو حمله شد که یکی از آنها در جا کشته شد و یکی دیگر نیز در بیمارستان جان سپرد.

در گزارش‌های اولیه عامل این حمله یک نوجوان ۱۴ ساله معرفی شد، اما ساعاتی بعد خبرگزاری تسنیم عامل حمله را «عبداللطیف مرادی، ۲۱ ساله و ازبک‌تبار» معرفی کرد و نوشت، شش نفر به اتهام همکاری با او بازداشت شده‌اند.

یک روز پس از آن، احمد مروی، متولی آستان قدس رضوی، با عذرخواهی از وقوع این حادثه و با تأکید بر این که حادثه «به شکلی غافلگیرانه» رخ داد، عنوان کرد: «باید منصفانه قضاوت کرد که اگر هوشیاری نیروهای امنیتی و نظامی حرم نبود، ماهی یک بار شاهد چنین حوادثی بودیم.»

XS
SM
MD
LG