لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۴

"مادر تمام تظاهرات ها"در واشنگتن


حضور گروههای مختلف در تظاهرات واشنگتن
حضور گروههای مختلف در تظاهرات واشنگتن

تظاهرات و چندین گردهمایی گروههای موافق و مخالف رئیس جمهوری آمریکا بدون خشونت به پایان رسید. در این تظاهرات طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، گروه ضد فاشیسم و طرفداران گروه رپ متال "اینسین کلاون پاسی" از جمله گروه هایی بودند که به طور همزمان در فضای سبز واشنگتن دی سی گرد هم آمدند. پلیس پایتخت آمریکا از مدتها قبل آماده مقابله با هرگونه خشونت بود اما این تظاهرات بدون کوچکترین درگیری به پایان رسید.

طرفداران رئیس جمهوری آمریکا این تظاهرات را "مادر تمام تظاهرات‌ها" نامیده بودند. در حالی که برگزار کنندگان این تظاهرات انتظار حضور هزاران نفر از هواداران رئیس جمهوری را داشتند، بیش از چند صد نفر خود را به پایتخت آمریکا رساندند. مسئولان گردهمایی حامیان رییس جمهوری در تارنمای مراسم از شرکت کنندگان خواسته بودند بدون پرچم کنفدراسیون و پرچم کشورهای خارجی در این مراسم شرکت کنند.

طرفداران گروه رپ متال "اینسین کلاون پاسی" هم برای اعتراض به تصمیم اداره تحقیقات فدرال آمریکا، اف بی آی در شهر واشنگتن حاضر شدند. این گروه که به جاگلوز مشهور هستند در اعتراض به قرار گرفتن نام شان در طبقه بندی "دار و دسته های خیابانی" در این تظاهرات شرکت کردند.

در این تظاهرات و گردهمایی ها یک گروه مسلح ضد فاشیسم و طرفداران جنبش « زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد » هم شرکت کردند. در این گردهم آیی در حالی که گروهی از فعالان مدافع سیاهپوستان به صحنه نزدیک شدند، یکی از سخنرانان هوادار پرزیدنت ترامپ آنان را به روی صحنه دعوت کرد. این سخنران یک میکروفون نیز در اختیار رئیس شعبه نیویورک جنبش «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» قرار داد و آن فعّال گفت: «ما واقعاً میخواهیم آمریکا را بار دیگر عالی کنیم. این کار را با هم انجام میدهیم.» آنگاه هر دو طرف برای رسیدن به اهدف اتحاد و یکپارچگی و گشودن باب گفت و گو، صحبت کردند و همدیگر را در آغوش گرفتند و دست دادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG