لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۸

یک‌روز پس از آتش سوزی مرگ‌بار، بیمارستان «قائم» رشت تعطیل شد


آتش سوزی در بیمارستان «قائم» رشت
آتش سوزی در بیمارستان «قائم» رشت

یک روز بعد از آتش سوزی مرگ‌بار و کشته شدن ۹ بیمار، با اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بیمارستان بین‌المللی «قائم» رشت در روز چهارشنبه ۳۰ خرداد، به‌طور «موقت» تعطیل شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر محمدتقی آشوبی گفت که این بیمارستان «پس از آتش سوزی، موقتا تعطیل و کل بیماران این بیمارستان را هم برای تداوم ارائه خدمات به مراکز درمانی دیگر منتقل کردیم.»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه «فعلا» به این بیمارستان اجازه فعالیت نمی‌دهیم، درباره امکان بازگشایی این بیمارستان گفت که «در حال حاضر گروه‌های فنی برای بررسی خسارات اولیه حریق مأمور شده‌اند» و نتیجه بعد از آن مشخص می‌شود.

این مقام وزارت بهداشت پیش از این اعلام کرد که ۹ تن از بیماران در آتش سوزی بیمارستان «قائم» رشت در روز سه شنبه ۲۹ خرداد، جان خود را از دست دادند. او گفته بود که علت فوت آنان توسط پزشکی قانونی در دست بررسی است.

به گزارش روزنامه اعتماد، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت گفت که «آتش از طبقه زیرزمین آغاز شد.»

این بیمارستان ۲۵۰ تخت‌خوابه در زمان آتش سوزی ۱۴۲ بیمار داشت که ۱۰۹ نفر در بخش‌ عادی و ۳۳ بیمار دیگر در بخش‌های ویژه بستری بودند.

به گزارش کانال تلگرامی امتداد،‌ از بین ۱۴۲ نفر بیماری که جان سالم به در برده‌اند، ۲۸ نفر به بیمارستان پورسینا، ۴۴ نفر به رازی رشت، هفت نفر به بیمارستان ولایت، ۱۸ نفر به بیمارستان حشمت، دو نفر به بیمارستان الزهرا، یک نفر به بیمارستان پیروز لاهیجان، ۱۰ نفر به بیمارستان پارس، یک نفر به آریا و سه نفر به صومعه‌سرا منتقل شدند.

XS
SM
MD
LG