لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۹

آتش‌سوزی مرگ‌بار در بیمارستان قائم رشت، جان ۹ بیمار را گرفت


بیمارستان قائم رشت
بیمارستان قائم رشت

رئیس علوم پزشکی گیلان خبر داد که ۹ تن از بیماران در آتش سوزی بیمارستان «قائم» رشت در روز سه شنبه ۲۹ خرداد، جان خود را از دست دادند. او افزود علت فوت آنان توسط پزشکی قانونی در دست بررسی است.

به گزارش روزنامه اعتماد، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت گفت که «آتش از طبقه زیرزمین آغاز شد.»

در عین حال بهرام عین الهی، وزیر بهداشت و درمان به خبرگزاری ایلنا گفت که به گفته سازمان آتش نشانی عامل آتش‌سوزی ( یو.پی.اس) بیمارستان بود و چون «در مجاورت آی.سی.یو بوده است و بیماران بدحالی در این بخش هستند تا الان ۹ نفر جان خودشان را از دست داده‌اند.»

به گزارش رسانه‌ها در ایران، اسامی فوت‌شدگان حادثه آتش‌سوزی بیمارستان رشت؛ ابوطالب صادقی، زهرا قربان شیرودی، صغری صفری، معصومه اصغرنیا، محمد منتظری، محمدرضا اسدی، شهبانو راحت پیشه، آسیه جعفرزاده و لیلا جعفری است.

این بیمارستان ۲۵۰ تخت‌خوابه در زمان آتش سوزی ۱۴۲ بیمار داشت که ۱۰۹ نفر در بخش‌ عادی و ۳۳ بیمار دیگر در بخش‌های ویژه بستری بودند.

رییس سازمان آتش نشانی رشت اعلام کرد که حادثه آتش سوزی بیمارستان قائم رشت «در ساعت ۱:۱۳ سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ به مرکز فرماندهی آتش نشانی رشت اطلاع داده شد.»

به ادعای او، بلافاصله بیش از ۱۲۰ آتش نشان شیفت و فراخوان شده به‌وسیله ۳۶ خودروی اطفایی، آبرسان، نردبان و پشتیبان دستگاه تنفسی به محل آتش سوزی واقع در بلوار «شهید افتخاری» اعزام شدند.

او افزود که «در مجموع ۱۴۲ بیمار» توسط تیم‌های نجات از بیمارستان خارج شدند «که ۱۱۰ بیمار توسط عوامل اورژانس و هلال احمر به بیمارستان‌های سطح شهر رشت منتقل شدند و ۳۲ تن از بیماران سرپایی تحویل خانواده‌هایشان» شدند.

به گزارش کانال تلگرامی امتداد،‌ از بین ۱۴۲ نفر بیماری که جان سالم به در برده‌اند، ۲۸ نفر به بیمارستان پورسینا، ۴۴ نفر به رازی رشت، هفت نفر به بیمارستان ولایت، ۱۸ نفر به بیمارستان حشمت، دو نفر به بیمارستان الزهرا، یک نفر به بیمارستان پیروز لاهیجان، ۱۰ نفر به بیمارستان پارس، یک نفر به آریا و سه نفر به صومعه‌سرا منتقل شدند.

XS
SM
MD
LG