لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۳

محکومیت داود رضوی، فعال کارگری زندانی، به ۵ سال زندان


 داوود رضوی، عضو هیات مدیره سندیگای کارگران شرکت واحد
داوود رضوی، عضو هیات مدیره سندیگای کارگران شرکت واحد

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن انتقاد از محکومیت ۵ سال زندان برای داود رضوی، عضو هیئت رئیسه این سندیکا، خواستار توقف این حکم شد.

این سندیکای صنفی روز چهارشنبه ۱۷ خردادماه در پستی تلگرامی اعلام کرد داود رضوی علاوه بر ۵ سال حبس تعزیری، به دو سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی و فعالیت در گروه‌های سیاسی و احزاب نیز محکوم شده است.

داود رضوی، فعال کارگری زندانی، از حدود ۹ ماه قبل تاکنون به اتهاماتی از قبیل «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» در بازداشت بسر می‌برد.

به نوشته سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، پیگیری مطالباتی همانند مسکن، دستمزد و ایجاد سندیکای کارگری از جمله مصادیق «اقدام علیه امنیت ملی» محسوب شده است.

داود رضوی در حالی از ۵ مهرماه سال گذشته در زندان بسر می‌برد که همسرش، هما خداوردیان، در گفتگو با وبسایت «امتداد» از وخامت مشکلات گوارشی این فعال کارگری در طول دوران بازداشتش خبر داده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه همچنین خواستار« لغو پرونده سازی و اتهامات بی پایه و اساس برای داود رضوی و‌ دیگر اعضای زندانی سندیکا حسن سعیدی و رضا شهابی» شده است.

فشارها بر فعالان کارگری و صنفی در حالی تشدید شده است که اعتراضات معیشتی همچنان در ایران ادامه دارد و معترضان خواستار بهبود شرایط زندگی هستند.

XS
SM
MD
LG