لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۶

فشار اروپا بر جمهوری اسلامی؛ دانیال ایلخانی‌پور: «یک پا روی گاز و یک پا روی ترمز» است


دانیال ایلخانی‌پور، نماینده پارلمان ایالتی هامبورگ از حزب دموکرات سوسیال
دانیال ایلخانی‌پور، نماینده پارلمان ایالتی هامبورگ از حزب دموکرات سوسیال

دانیال ایلخانی‌پور، نماینده پارلمان ایالتی هامبورگ از حزب دموکرات سوسیال، در گفت‌وگویی اختصاصی با صدای آمریکا فشار آلمان و اتحادیه اروپا بر جمهوری اسلامی را «ناکافی» دانست.

به گفته او، «تحریم‌هایی که آلمان و اتحادیه اروپا در حال حاضر تصویب کرده‌اند، کافی نیست. اگر بخواهم صادق باشم، یک پای اروپا بر روی پدال گاز و پای دیگرش بر روی ترمز است.»

آقای ایلخانی‌پور افزود هر کشوری منافع و نگرانی‌های خود را دنبال می‌کند و اروپاییان نیز نگرانی‌های خود را سرمنشا تصمیماتش قرار می‌دهد. به گفته او، «اروپا آماده نیست درها را به روی رژیم ببندد و تصور می‌کند بی‌طرفانه عمل می‌کند. در واقع اما بی‌طرفی‌ای وجود ندارد؛ یا در کنار مردم یا با رژیم.»

آقای ایلخانی‌پور تصریح کرد اروپاییان باید سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی خود قرار دهند.

این نماینده پارلمان ایالتی هامبورگ از حزب دموکرات سوسیال که در حال حاضر کفالت سیاسی ابراهیم ریگی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام در زاهدان، را بر عهده دارد، فشارهای پارلمانی و تقبل کفالت زندانیان را نخستین گام برای حفظ جان بازداشتی‌ها از اعدام دانست. به گفته او، تداوم تمرکز بر روی ایران و اعتراضات جاری، جمهوری اسلامی را از انجام هر اقدامی در بی‌خبری باز می‌دارد.

با تداوم اعتراضات و افزایش نگرانی‌ها درباره صدور احکام اعدام برای بازداشتی‌ها، شماری فزاینده‌ای از نمایندگان پارلمان‌های اروپایی از جمله آلمان کفالت سیاسی زندانیان در ایران را بر عهده گرفته‌اند.

XS
SM
MD
LG