لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۵

دانیل دی لوئیس در نقش آبراهام لینکلن در فیلمی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ


دانیل دی لوئیس در نقش آبراهام لینکلن در فیلمی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ
دانیل دی لوئیس در نقش آبراهام لینکلن در فیلمی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ

پس از سال ها جستجو، استیون اسپیلبرگ بالاخره توانست بازیگری را که از هر نظر شایستگی بازی در نقش آبرهام لینکلن، رئیس جمهور فقید آمریکا را داشته باشد پیدا کند. دانیل دی لوئیس ٥٣ ساله با یک کارنامه درخشان هنری و دو جایزه اسکار، نقش شانزدهمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را ایفا خواهد کرد.رهبری که توانست این کشور را در طول جنگ های خونین داخلی به بهترین نحو هدایت کند.

پیش از این قرار بود «لیام نسان» بازیگر ایرلندی تبار نقش لینکلن را در این فیلم تازه از ساخته های اسپیلبرگ بازی کند اما او به دلایل سنی (لیام نسان ٥٨ ساله است در حالی که آبراهام لینکلن در سن ٥٦ سالگی به قتل رسید) از بازی در این فیلم خودداری کرد.

اسپیلبرگ درباره گزینش «دی لوئیس» برای ایفای نقش لینکلن می گوید:«دانیل دی لوئیس یکی از بهترین بازیگران تاریخ سینماست. چه در دوران طلائی سینما، چه در دوران فیلم های صامت و یا حتی در آینده من فکر نمی کنم هرگزبازیگری به خوبی دانیل دی لوئیس ظهور کند. برای همین هم من بی نهایت خوشحالم که بالاخره ما در فیلم لینکلن با یکدیگر همکاری خواهیم داشت.»

داستان فیلم، با فورم زندگینامه از روی کتابی به نام «گروه رقبا» Team Of Rivals برداشت شده است. این کتاب پرفروش به قلم «دوریس کرن گودوین» تاریخ شناس برنده جایزه «پولیتزر» است. فیلمنامه این فیلم را نمایشنامه نویس و فیلمنامه نویس برنده جوایز «تونی» و«پولیتزر»، «تونی کوشنر»نوشته است. تونی کوشنر پیش از این هم به خاطر نمایش «فرشتگان در آمریکا» مورد تقدیر قرار گرفته است. داستان فیلم «لینکلن» برروی مسائل سیاسی و برخوردهای آبرهام لینکلن با مردان سیاسی و قدرتمند کابینه او تمرکز دارد و مواردی چون راه های رویارویی با جنگ های داخلی و مخالفت های او با برده داری در آن مطرح شده است.

تونی کوشنرپیش از این نیز به عنوان فیلمنامه نویس با اسپیلبرگ همکاری داشته است و نتیجه این همکاری فیلم «مونیخ» درباره حمله های تروریستی دهه هفتاد میلادی به دهکده المپیک بود که برای کوشنر اسکار بهترین فیلمنامه سال را به همراه آورد.

استیون اسپیلبرگ و «کاتلین کندی» تهیه کنندگان فیلم تازه «لینکلن» می باشند و قرار است تا فیلم برداری این فیلم در پائیز سال ٢٠١١ آغاز شده و در دسامبر سال ٢٠١٢ از طریق شرکت پخش فیلم کمپانی دیسنی بر روی پرده سینماها بیاید.XS
SM
MD
LG