لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۵

وقايع روز: مجمع روحانيون مبارز ميگويد مدعيان حمايت از آيت الله خمينی به سيد حسن خمينی هتاکی و بی حرمتی می کنند


**رفسنجانی برای محمد يزدی تقاضای شفا کرد**دولت ايران از دی ماه امسال سهميه بنزين خودروهای شخصی را کاهش می دهد**زمزمه ی استيضاح وزيرانِ دولت محمود احمدی نژاد **

مجمع روحانيون مبارز ميگويد مدعيان حمايت از آيت الله خمينی به سيد حسن خمينی هتّاکی و بی حرمتی می کنند

سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی، يکی از احزاب رسمی اصلاح طلب در ايران و حامی ميرحسين موسوی، با صدور بيانيه ای، اهانت به تصوير آيت الله خمينی را محکوم کرد. به گفته اين سازمان، نمايش مکرر تصوير پاره آيت الله خمينی در بخش های مختلف صدا و سيمای جمهوری اسلامی و تحليل ها و تبليغات همراه آن، نقطه شروع حرکت سازمان يافته جريان حاکم عليه جنبش سبز و رهبران آن است. مجمع روحانيون مبارز، از ديگر احزاب اصلاح طلب نيز با صدور بيانيه ای، ضمن محکوم کردن پاره شدن تصوير آيت الله خمينی، می گويد اين روزها بعضی از مدعيان پيشتازی در حمايت از آيت الله خمينی، بر بسياری از شخصيت ها از جمله سيد حسن خمينی، نوه آيت الله خمينی هتاکی و بی حرمتی می کنند که گويا مسأله اصلی آنان تسويه حساب های سياسی با رقيبان سياسی است و مسأله حمايت از آيت الله خمينی برای آنان بهانه ای بيش نيست.

وقايع روز: مجمع روحانيون مبارز ميگويد مدعيان حمايت از آيت الله خمينی به سيد حسن خمينی هتاکی و بی حرمتی می کنند
وقايع روز: مجمع روحانيون مبارز ميگويد مدعيان حمايت از آيت الله خمينی به سيد حسن خمينی هتاکی و بی حرمتی می کنند

رفسنجانی برای محمد يزدی تقاضای شفا کرد

در پی انتقادهای تند آيت الله محمد يزدی عضو شورای نگهبان از رئيس مجلس خبرگانِ رهبری و برخی از سران اصلاحات، اکبر هاشمی رفسنجانی رئيس مجلس خبرگان رهبری، در پاسخ به آيت الله يزدی گفت جواب من به آقای يزدی ارسال سلام و درخواستِ شفا برای ايشان است.

وقايع روز: مجمع روحانيون مبارز ميگويد مدعيان حمايت از آيت الله خمينی به سيد حسن خمينی هتاکی و بی حرمتی می کنند
وقايع روز: مجمع روحانيون مبارز ميگويد مدعيان حمايت از آيت الله خمينی به سيد حسن خمينی هتاکی و بی حرمتی می کنند

دولت ايران از دی ماه امسال سهميّه بنزين خودروهای شخصی را کاهش می دهد

دولت ايران می گويد از سال آينده گازوييل را سهميه بندی می کند و از دی ماه امسال، سهيمه بنزين خودروهای شخصی را کاهش می دهد. محمد رويانيان، رئيس ستاد مديريت حمل و نقل سوخت، به خبرگزاری مهر گفته است سهميه بنزين خودروهای شخصی از اول دی ماه بيست ليتر کاهش می يابد. وی همچنين گفته است اگر از سال آينده طرح هدفمند کردن يارانه ها اجرايی شود، قيمت گازوئيل نيز تغيير می کند. وی در اين گفتگو اشاره ای به سهميه در نظر گرفته شده گازوييل برای خودروها نکرد.

مرتضی تمدن: برپايی تظاهرات به دليل اهانت به تصوير آيت الله خمينی نياز به صدور مجوز ندارد

مرتضی تمدن استاندار تهران می گويد برپايی تظاهرات به دليل اهانت به تصوير آيت الله خمينی نياز به صدور مجوز ندارد. به گفته اين مقام دولتی، شورای تبليغات اسلامی برای راهپيمايی روز جمعه از همه اقشار و گروههای سياسی دعوت کرده است ونيازی به راهپيمايی های جداگانه نيست. وی پيش از اين در واکنش به درخواست گروه های اصلاح طلب از جمله مجمع روحانيون مبارز که خواستار صدور مجوز برای برگزاری راه پيمايی شده بودند به خبرگزاری ايلنا گفته بود اگر اعضای مجمع روحانيون خواستند راهپيمايی كنند بايد حتماً تن به ضوابط و معيارهای قانونی بدهند و به طور کتبی دلايل خود را ارائه كنند.

يکصد و چهل هزار مورد کودک آزاری در نيمه اول سال جاری در ايران

يک مقام سازمان بهزيستی می گويد در نيمه اول سال جاری، بيش از يکصد و چهل هزار مورد کودک آزاری در ايران ثبت شده است. سيد حسن موسوی، مدير کل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعی به خبرگزاری مهر گفت اين رقم در سال گذشته تنها پنجاه و دو هزار مورد بوده است. به گفته آقای موسوی، براساس آمارها، خشونتهای خانگی و آزار جسمی جزء بيشترين موارد آزار کودکان محسوب می شود و بيشتر قربانيان کودکان زير ٥ سال هستند.

واکنش آيت الله حسينعلی منتظری به پخش تصاوير اهانت به عکس آيت الله خمينی

آيت الله منتظری روز چهارشنبه در جمع شماری از روحانيون و مردم قم گفت نوع مردم قدردان آيت الله خمينی هستند و در بوق و کرنا کردن آن كار‏ ‏صحيحی نيست. آيت الله منتظری خطاب به مقامات گفت اين كه اين همه سر و صدا كنيد و مردم را به راهپيمايی وادار كنيد، پيداست كه از اسم ايشان می خواهيد استفاده ابزاری ‏كنيد. آيت الله موسوی اردبيلی يکی ديگر از مراجع تقليد قم نيز روز چهارشنبه در سخنانی، اوضاع جاری ايران را نامطلوب توصيف کرد. وی در ديدار با شورای مركزی انجمن اسلامی معلمان ايران گفت مردم نبايد گمان كنند كه مراجع نسبت به شرايط پس از انتخابات بی تفاوتند و اقدامی انجام نميدهند. در همين حال محمد خاتمی، مير حسين موسوی و مهدی کروبی سه چهره سرشناسِ معترض به نتيجه ی انتخابات در جديدترين موضع گيری شان، بخاطر ناديده گرفته شدنِ مطالبات مردمِ معترض، به حکومت هشدار داده اند. در مقابل، رييس قوه قضاييه نيز به رهبران جريان اصلاحات هشدار داده است.

زمزمه ی استيضاح وزيرانِ دولت محمود احمدی نژاد

با گذشتِ کمتر از پنج ماه از آغاز به کار دولتِ دهم بار ديگر زمزمه ی استيضاح وزيرانِ دولت محمود احمدی نژاد از مجلس شورای اسلامی شنيده می شود. اخيراً تعدادی از نمايندگان مجلس با امضای طوماری خواستارِ استيضاحِ علی اکبر محرابيان وزير صنايع و معادن شدند. عدم آشنايی به صنعت از جمله دلايلِ طرحِ استيضاح وزير صنايع عنوان شده است.

هنوز تصميمی برای سه گردشگر آمريکايی گرفته نشده است

جمهوری اسلامی می گويد هنوز تصميمی برای سه گردشگر آمريکايی که در منطقه مرزی ايران و عراق بازداشت شدند، اتخاذ نکرده است. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ، ابراهيم رييسی، معاون اول قوه قضاييه می گويد اتهام اين شهروندان آمريکايی در دادسرای تهران در حال بررسی است و حکم نهايی آنان صادر نشده است. شين باوئر، سارا شورد، و جاش فتال سه گردشگر آمريکايی که چند ماه پيش از سوی ايران بازداشت شدند، ابتدا به عبور غير قانونی از مرز و سپس به جاسوسی متهم شدند. ايالات متحده خواستار آزادی فوری شهروندان خود از ايران شده است.

XS
SM
MD
LG